Fantastyczna rozrywka


[Komiksy]


Sky Blue

[blok]Pod wyżej zamieszczonym tytułem chciałbym podzielić się wrażeniami oglądanego ostatnio dzieła południowo-koreańskiej produkcji. Tytuł tego dzieła to \"Sky Blue\". Chociaż powiem szczerze, że w Polsce pierwszy raz miałem okazję oglądać pod tytułem \"Wonderful Days\". I tutaj ciekawostka. Kilka miesięcy temu kiedy podjąłem decyzję, że muszę ją mieć w swojej kolekcji i zacząłem poszukiwania. W Polsce aktualnie nie jest jeszcze dostępna. Na aukcjach EBAY dostępne są wersje amerykańskie pod tytułem \"Wonderful Days\", natomiast w miejscu gdzie aktualnie przebywam, czyli w Irlandii, tytuł brzmi \"Sky Blue\". Biorąc pod uwagę scenariusz i cała historię, jaka rozgrywa sie w owej opowieści to oba tytuły są odpowiednie. Sama treść rozgrywa się w dalekiej przyszłości gdzie klimat naszego globu ocieplił się do takiego stopnia, że musieliśmy zapomnieć o widoku słońca. A dni były przeplatane szarością i długimi opadami deszczu. Efektem tego stał się fakt, że ludzie stali sie gatunkiem zagrożony wyginięciem. Mówiąc szczerze, na własne życzenie. I w tym momencie zaczyna się historia tego filmu. Głównym wątkiem jest walka z systemem jaki narzucają ludzie na wyższych stanowiskach, jak również romans rodzący się między dwojgiem bohaterów, którzy stoją po przeciwnych stronach barykady. W owych czasach powstaje projekt pod nazwa Ekoban. Ekoban to miasto zrzeszających sobie ostatnich, przetrwałych ludzi, pragnących zbudować schronienie przed nieprzyjaznym środowiskiem. Niestety miasto \"nie jest dla wszystkich\". Pozostali ludzie, którzy nie zostali wpuszczeni do miasta, są wykorzystywani jako siła robocza wydobywająca niezbędne minerały dla przetrwania miasta. Taki stan rzeczy nie wszystkich sie podoba. Ponieważ niektórzy wierzą, że to Ekoban jest główną przyczyną tego, że niebo nie jest błękitne jak kiedyś...
Sama historia jak i pomysł w filmie może są daleka przyszłością, ale według mnie całkiem realna biorąc pod uwagę nasze dzisiejsze nastawienie do użytkowania planety Ziemia. Według mnie, koreańscy twórcy \"Sky Blue\" stworzyli dzieło, któremu warto poświęcić swój czas. Film jest przepojony dobra akcją, niesamowitą muzyką, efektami na wysokim poziomie animacji komputerowej. Może czasami przybiera on klimat „cyberpunk”, ale w gruncie rzeczy jest typową opowieścią science-fiction, zawierająca w sobie wszystkie wartości dobrego kina filmu animowanego. Opinie mile widziane.

Pozdrawiam

Dalkin[/blok]##edit_byrolland 2007-04-15 13:06:25##ed_end##


Autor: 328


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności