Świat Gildii

Czy tylko ja mam dosyć tego podłego świata wokół nas? Chyba każdy zmaga się z nawałem problemów i nonsensów w otaczającej nas rzeczywistości i gdyby nie wyobraźnia, kultura i sztuka cóż zostało by z naszych umysłów i dusz?

Sprzeciw wobec obrazu otaczającej nas rzeczywistości był impulsem do stworzenia Gildii jako świata fantastycznego. Wizja możliwości przeniesienia się w taką alternatywną rzeczywistość dostępną na kilka kliknięć zawsze była i będzie nader pociągająca dla wielu osób. Ta skłonność jest właśnie sekretem sukcesu gier MMORPG. Chcemy stać się bohaterami, chcemy zostać zauważeni, chcemy mieć wpływ na własną postać i losy świata.

Nowy wspaniały świat wyobraźni.

Może nie koniecznie będzie on taki wspaniały. Przecież my, którzy staniemy się częścią świata Gildii nie jesteśmy idealni tak samo nasz świat powinien być pełen chaosu, namiętności, konfliktów i pasji. Taki świat może być dziki i piękny, fascynujący.

To stwarza zupełnie niepowtarzalną szansę na przeżycie wielkiej przygody. Odkrywanie i podbój świata, walka, intrygi i sojusze, przyjaźń i wrogość - wszystko to jest tak realne jak ludzie tworzący świat alternatywny, świat Gildii.

Era Bohaterów

Czas rozpocząć nowy rozdział w dziejach świata Gildii. Każdy kto wejdzie do naszego świata będzie mógł stać się Herosem, każdy będzie mógł przejść drogę od zwykłego wędrowca do legendy Gildii.

Potęga słów, moc wyobraźni

Wyobraź sobie najwspanialszą grafikę komputerową, rozległy świat gry, wspaniałe lokacje. Wyobraź sobie setki różnych potworów, pojedynki i bitwy. Wyobraź sobie poszukiwaczy przygód zdobywających chwałę, wojowników w lśniących zbrojach dzierżących potężny oręż. Potężnych magów ciskających straszliwe zaklęcia. W świecie Gildii nie zobaczysz porywającej grafiki komputerowej, przynajmniej na razie, ale jeśli przed chwilą użyłeś wyobraźni to jej oczami mogłeś zobaczyć świat równie piękny i doskonały jak ten, który Cię otacza.

Użyj mocy wyobraźni, słowa są potęgą.

Portal Gildia Miłośników Fantastyki

Wyżej opisałem część koncepcji stworzenia w GMF świata fantastycznego. Od powstania portalu tym właśnie miała być Gildia.

Zaczniemy od możliwości kreacji swojej postaci, fantastycznego alter ego. Stopniowo będziemy dodawać kolejne funkcje i możliwości. Sam portal GMF ma być społecznościową stroną o tematach około fantastycznych.

Na pierwszym miejscu jest oczywiście autorska twórczość Gildian. Czyli opowiadania we wszelkich formach, artykuły i felietony o tematyce fantastyki (i nie tylko), poradniki, oraz nieśmiertelny Gildiowy humor fantastyczny i inne.

Na kolejnym pierwszym miejscu jest działalność w materii dzieł już istniejących czyli litertury, filmu, komiksu i innych.

Nie zapominajmy również o działalności poświęconej wiedzy.

Historia GMF

Początkiem historii Gildii Miłośników Fantastyki jest marzec 2004 roku kiedy to pojawiła się pierwsza wersja portalu. Szybko zaczęliśmy zdobywać nowych użytkowników, którzy bardzo zaangażowali się w tworzenie GMF. Mimo licznych problemów technicznych i ograniczeń finansowych portalu o tematyce około fantastycznej strona rozwijała się i zwiększała swoją popularność.

Niestety mimo wielkiego zaangażowania i włożonych wysiłków portal nie był w stanie sprostać kosztom utrzymania rosnącego ruchu. W taki sposób rozpoczął się najsmutniejszy okres w dziejach Gildii kiedy portal praktycznie nie działał a ostatecznie został zamknięty.

Na szczęście zły okres już mamy za sobą. Obecnie istnieją możliwości techniczne stworzenia i utrzymania Gildii.

Portal rusza na nowo, oficjalna premiera nowej Gildii Miłośników Fantastyki odbędzie się 15 sierpnia 2012.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności