Fantastyczna rozrywka


[Komiksy]


Kajko i Kokosz

[blok]Na sali jest gwar i szum, wszyscy są podekscytowani, zaraz rozpocznie się przemowa.
Tixon swoim gromki, smoczym głosem próbuje uspokoić rozwydrzonych gilidianów:
-Cisza, proszę o ciszę, zamknij się Ender, bo wylądujesz u mnie na obiedzie.
Wszyscy jak na zawołanie milkną, błękitny smok, daje mi znak, że mogę zaczynać.
-Kurczę, tremę mam- szepcze do siebie i po chwili wchodzę na podwyższenie z którego najczęściej przemawia Mistrz. Wkoło brawa, to dodało mi trochę utuchy, lekkie chrząknięcie, i zaczynam:
-Jak wiecie, dzisiaj chciałbym przedstawić wam moi drodzy, albo raczej zareklamować pewien komiks. Na początku takie pytanie pomocnicze, bo może już ktoś z was słyszał o tym
komiksie.- powiedziałem niepewnie i spojrzałem na Forda, (ministra działu rozrywki) który swoim czarnym zderzakiem zachęcał mnie do większego otwarcia się dla widowni.
Postanowiłem posłuchać jego rady i od razu walnąłem prosto z mostu:
-Słowiańscy wojowie, z zielonym smokiem u boku bronią swojego grodu od podłych zbójcerzy. Mówi to coś wam?????
Zaległa cisza, kilka osób podniosło rękę, mam tu na myśli: Shire, Forda, Endera i Khaesa.
-Tego się właśnie spodziewałem, mało kto go zna, ale nie martwcie się zaraz wam o nim opowiem.- poprawiłem podkowę na prawym uchu, odkaszlnąłem i zacząłem mówić:
-Na początek przedstawię wam Janusza Christę, który właśnie jest autorem „Kajka i Kokosza”.

Pan Janusz urodził się 19 lipca, 1934 roku w Wilnie. Już od najmłodszych lat interesowało go malowanie. Podobno w podstawówce jego zeszyty były tak popisane, że nauczyciele musieli wzywać rodziców. Przestrogi ojca i matki nic nie dały. Młody artysta wcale się nie zniechęcił i dalej tworzył swoje rysunki przy słupkach z mnożeniem. I choć większość lekcji Christa spędzał na rysowaniu, to i tak był bardzo uzdolnionym uczniem.
Mając dwadzieścia dwa lata Janusz zadebiutował w magazynie „Przygoda” gdzie publikował jednostronicowe historyjki o Kuku i Ryku.
W 1958 roku magazyn „Wieczór Wybrzeża” zaproponował młodemu Chriście współpracę. Ten zgodził się natychmiast wiedząc, że ma szansę zaprezentować czytelnikom swój talent.
Na początku w magazynie pojawiły się krótkie komiksy o Kajtku i Majtku, a później przygody Kajka i Kokosza, którzy użyczyli wszystkich czytelników. Pierwsza część komiksu pojawiła się w 1972 roku i nosiła tytuł Złoty Puchar.

A teraz przedstawię wam głównych bohaterów książki i ich przyjaciół, oto oni:
Kajko- mały i sprytny wojak Mirmiła(kasztelana grodu) dzięki bystrości umysłu i wielkiemu rozsądkowi, udało mu się umknąć z wielu kłopotów, jest wierny swojemu władcy.
Najczęściej ubiera się w czerwoną czapkę, ma także w czarną bluzę i spodnie

Kokosz- gruby łakomy wojak Mirmiła, jego łapczywość już nie raz doprowadziła go do zguby.
Czasem jest za bardzo łatwowierny, ale rekompensuje to jego siła. Kokosz to wierny przyjaciel Kajka na każdą niebezpieczną przygodę wyrusza razem z nim, największą wadą tego tłustego woja jest to, że wierzy on w różne przesądy i zabobony np. kiedy jego cień jest mały wtedy Kokosz uważa, że jest bardzo słaby...
Kokosz najczęściej ubiera się w różową bluzę i czarne spodnie przepasane pasem.

Mirmił- kasztelan grodu, niski jegomość z rudymi wąsami i pomarańczowymi spodniami. Na głowie spoczywa u niego mały hełm. Mirmił jest szczerze oddany swojej żonie i pucharowi, dla których jest w stanie oddać wszystko.

Miluś- zielony smok z wesoła miłą, pomocny w obronie zamku, nie przepada za zbójcerzami i za wszystkimi innymi złymi charakterami, potrafi latać i napędzać wrogu stracha.

Zbójcerze- banda nierozgarniętych drabów pod dowództwem Hegemona, ich dobrą stroną jest....
A złą przede wszystkim inteligencja, ogólnie można powiedzieć że to zgraja półgłówków pod dowództwem jeszcze większego durnia....

Łamignat- zbój żyjący w lesie, zajmuje się okradaniem bogatych a rozdaje biednym(Janosik, albo Robin Hood, jak kto woli) nigdy nie rozstaje się ze swoją maczugą

Czarownica Jaga- ciotka Kokosza, żona Łamignata, bardzo chętnie pomaga dwójce głównym bohaterom, jej czary czynią cuda


To tyle o postaciach występujących w tymże komiksie, to już koniec mojego przemówienia- powiedziałem głośno i spojrzałem na widownię.- Acha jeszcze opowiem wam ile zostało wydanych komiksów z tej serii i jaką noszą nazwę, oto one:

Złoty puchar (2 części)
Szranki i konkury (2 części)
Woje Mirmiła (2 części)
Szkoła latania
Wielki turniej
Na wczasach
Zamach na Milusia
Skarby Mirmiła
Cudowny lek
Festiwal czarownic
Dzień Śmiechały
W krainie Borostworów
Mirmił w opałach
Urodziny Milusia

To wszystko, dziękuje i zapraszam do czytania Kajko i Kokosza, bo to naprawdę świetny komiks. Ukłoniłem się i wolnym krokiem zeszyłem z podwyższenia, w pewnej chwili coś sobie przypomniałem:
-Acha zapomniałem, wam powiedzieć, że w 1996 powstała gra na podstawie komiksu, jeśli chcecie to pograjcie, dzięki, siemka!!!!
Kiedy odchodziłem usłyszałem oklaski:
-Fju, nie było tak źle.....[/blok]##edit_byhammer10 2006-03-03 12:14:05##ed_end##


Autor: 694


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności