Niewidzialny Uniwersytet


[Artykuły]


Koniec świata według Majów

[blok]Majowie byli świetnymi astronomami, znali się również na matematyce. Dzięki bserwacjom nieba i otaczającego ich świata potarfili przewidzieć wiele atastrof i klęsk. Wierzyli oni, że czas życia na ziemi dzieli się na tak wane cykle. Każdy cykl trwał kilkaset tysięcy lat, po czym kończył się straszliwą katastrofą. Życie na planecie umierało, by się w krótce ponownie odrodzić (coś w tym musi być, w ten sposób przecież wyginęły dinozaury...)
Majowie mieli wiele oddzielnych kalendarzy, to dzięki nim tak precyzyjnie trafili przewidywać różne zjawiska. Przewidzieli również koniec cyklu (IV) w tórym żyjemy, czyli jakby to można nazwać, koniec znanego nam świata.

Każdy cykl kończył się straszliwą katastrofą. Nasza zagłada ma przybyć z nieba (czyżby meteoryt??)
Jeśli wieżyć naukowcom, którzy uważają, że udało im się rozszyfrować owe kalendarze i przedstawić konkretną datę, to "tuż przed zachodem słońca 21 grudnia 2012 roku Wenus schowa się pod zachodnim horyzontem a w tym samym czasie Plejady gwiazd uniosą się ponad horyzontem na wschodzie. Tym samym świat, czyli Wielki Cykl (czwarty) czasu pod władaniem Wenus dobiegnie kresu. Obecna epoka Słońca umrze."
Wierzcie albo nie, ale pamiętacie o czym niedawno "trąbiła" prasa i telewizja?? Że zbliża się do nas potężny meteoryt zdolny zniszczyć życie na ziemi. Astronomowie w prawdzie powiedzieli, że spotkanie ma dojść do skutku 21 marca 2014 roku, ale czy to i tak nie dziwny zbieg okoliczności? A może naukowcy po prostu pomylili się w przeliczaniu kalendarzy Majów?
Na pocieszenie dodam, że astronomowie w krótce po tym odkryciu podali do mediów wiadomość, że nie ma się czego bać, gdyż po przeprowadzeniu szczegółowych obliczeń wyszło im, iż do zdeżenia jednak nie dojdzie. Możliwejednak, że po prostu nie chcieli wzbudzać ogólnej paniki...

[/blok]


Autor: 8


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności