[Książki]


Colfer, Eoin - "Artemis Fowl"

Autor urodził się w 1965 w Wexword w Irlandii. Od niedawna jest nauczycielem w rodzinnym mieście. Napisał wiele znanych i lubianych książek m.in. "Benny and Omar", "Going Potty", "The Wish List". Pisze również sztuki teatralne. Książka ?Artemis Fowl? przyniosła mu światową sławę i w niespełna rok została sprzedana w liczbie 500 000 egzemplarzy.

Główny bohater to dwunastoletni Artemis Fowl, największy geniusz świata przestępczego. Stworzył podstępny i zuchwały plan: Rozszyfrować alfabet gnomicki, zdobyć Księgę Wróżek a następnie porwać dla okupu jedną z nich.

Dla wyjaśnienia, słowo wróżki w tej książce odnosi się do stworzeń które posiadają magiczną moc, lub inne zdolności paranormalne. Do tych stworzeń zaliczają się: elfy, chochliki, gremliny, gobliny, fauny (centaury) i krasnale. Księga jest dla nich czymś w rodzaju biblii, bez niej ich moc, wiedza oraz bardzo długie życie przeminą.

Artemisowi pomaga jego ochroniarz Butler oraz jego siostra Julia Butler. Razem z nimi mieszka matka Fowla, Angelina. Wpadła w depresję gdy jej mąż, Artemis Fowl senior, bogaty przedsiębiorca a zarazem przestępca, zaginął podczas rejsu statku towarowego, załadowanego Coca-Colą, który rozbił się u wybrzeży półwyspu Kolskiego. Po tym wydarzeniu, pani Fowl odmówiła wychodzenia ze swojego pokoju.

W końcu Artemisowi udaje się schwytać jedną z wróżek. Jest to elficzka, kapitan Holly Nieduża, funkcjonariuszka SKRZAT (Specjalny Korpus Rozpoznawczy do Zadań Tajemnych). Czy Artemis osiągnie swój cel - Czy jest do końca zdemoralizowanym przestępcą ? Dowiecie się tego tylko czytając tą niepowtarzalną książkę o elfach XXI wieku.
Podsumowując, książka jest ciekawa, pomysłowa, napisana lekkim językiem. Myślę że przeczytają ją również ci co nie lubią długich książek, ponieważ ta opowieść zawiera zaledwie 291 stron. Wybredni mogą poczuć pewien niedosyt.


Autor: 327


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności