Kroniki Fantastyczne


[Krainy]


Smoki z wyspy Khorinis

[blok]W Myrthanie smoki są zapomnianą rasą. Dawno, dawno temu, jeszcze za czasów króla Khorana III, pradziada Rhobara II, całe oddziały łowców smoków polowały w czasie Wielkiej Wojny na te stworzenia, gdyż stadami nękały one krainę, a inni słudzy Beliara bezcześcili świątynie Innosa i Adanosa. Dzielne armie króla rozgromiły jednak sługusów Beliara, a smoki odeszły w niepamięć razem z siłami zła.
Lecz dziś, w obliczu wojny z orkami, Armie Beliara planują wielki powrót. Po tym, jak Bezimienny pokonał jednego z najpotężniejszych sług Pana Zła, Śniącego, smoki znów pojawiły się w granicach Królestwa, a dokładnie na wyspie Khorinis. Stało się tak, dzięki potężnemu słowu mocy, wypowiedzianemu na łożu śmierci przez tegoż demona. Był to wyraźny znak, aby powrócić do Świata Żywych, nie tylko dla smoków, ale także dla innych sług ciemności. Orkowie, dowiedziawszy się, że wyspę opanowały złe moce, postanowiły wykorzystać okazję i przejąć nad nią kontrolę, a przy okazji zemścić się za śmierć wielu swoich braci, którzy zginęli z ręki Bezimiennego. Niestety (dla orków rzecz jasna) król Rhobar również jest zaniepokojony sytuacją na wyspie Khorinis. W znajdującej się tam Górniczej Dolinie są bowiem niewyczerpalne złoża magicznej rudy tak bardzo potrzebnej do kucia broni i zbroi... Król postanowił wysłać swoich paladynów, aby położyli kres złu na wyspie, a także wydobyli jak najwięcej magicznej rudy z kopalń w Górniczej Dolinie.
Cztery smoki przewodzą legionom zła, zalegającym w dolinie, a ich imiona brzmią: Pandrodor, Feomathar, Finkregh i Pedrakhan.

Bagienny smok
Pandrodor, bagienny smok, wychował się na wielkich moczarach w południowej części Varrantu. Jego rodzice, Pendronina i Pandhrem zginęli podczas Wielkiej Wojny, a on przez swoje krótkie życie poprzysiągł sobie, że zemści się na ludziach za śmierć swoich rodziców. Zmarł w 37 lat po swoich rodzicach. I dostał szansę, aby jego przysięga się dopełniła... Śniący wezwał go z zaświatów, aby wraz z innymi smokami opanował Górniczą Dolinę.
Ma on łuskowatą skórę w kolorze zgniłej zieleni. Jego skarb znajduje się na środku bagna, a on sam mieszka prawie że na nim. Jest to najsłabszy smok w Górniczej Dolinie, lecz mimo to jego oddech spopiela wszystko na swojej drodze... Jego sługami są między innymi jaszczuroludzie, błotne węże, krwiopijcy, bagienne trutnie i golemy. Jest on jednak najsłabszym smokiem wezwanym przez Śniącego
Został zgładzony przez Bezimiennego, któremu pomagali Rod i Cipher.


Kamienny Smok
Pedrakhan, kamienny smok, wychował się na wyspie Khorinis, a dokładnie w dolinie Jarkendaru. Nie znał swoich rodziców, prawdopodobnie w ucieczce przed ludźmi zrzucili jajo na wyspę, aby ich syn mógł rosnąć i dorastać wśród gór, które są naturalnym środowiskiem kamiennych smoków. Zginął, gdy gniew Adanosa spadł na ludzi, którzy nie okazywali mu należytego szacunku. W zaświatach męczył ludzi, i dlatego został wezwany przez Śniącego.
Jego skóra jest barwy kamienia i przypomina w kształcie kamienny blok, jest też równie twarda jak on. Jego skarb znajduje się tuż przy legowisku, gdyż nie wiedział co z nim począć. W końcu wychowywał się sam i kto miałby go tego nauczyć? Ognisty oddech Pedrakhana nie jest zbyt niebezpieczny, ale jego kamienny ogon i pazury to iście zabójcza broń. Ukrył się wysoko w górach, nad fortecą Lestera, a jego sługami są jaszczuroludzie, harpie i kamienne golemy. Te ostatnie są szczególnie niebezpieczne, gdyż potrafią wyrzucić kilka metrów w górę nawet orka.
Został pokonany przez Bezimiennego.


Ognisty smok
Feomathar, ognisty smok, wychował się w wulkanie na Południowych Wyspach. Jego życie nie było łatwe ze względu na ciągłe pościgi łowców smoków, z których Południowe Wyspy słynęły w dawnych czasach. Mieszkał w wulkanie i tam zmarł. Okoliczności jego śmierci nie są nikomu znane... Śniący powołał go znów do życia, gdyż Feomathar był najpotężniejszym ognistym smokiem w historii i jak większość tych stworzeń nienawidził ludzi.
Jego skóra jest pokryta czerwonymi, gorącymi łuskami, co sprawia wrażenie, jakby się palił. Jego dotyk spopiela, a oddech jest gorętszy niż jakiegokolwiek innego smoka. Jego atutem jest również niesamowita szybkość. Zagnieździł się w wulkanie niedaleko Starego Obozu. Niegdyś była tam forteca. Jego sługami są jaszczuroludzie, ogniste jaszczury i ogniste golemy.
Zginął z ręki Bezimiennego.


Lodowy Smok
Finkregh, lodowy smok, jest uznawany za najpotężniejszego smoka, jakiego Śniący zesłał do Górniczej Doliny. Wychował się w dalekiej, zimnej północy, a jego brat Feodaron ( nikt nie zna jego prawdziwego imienia) jest jednym z najwierniejszych sług Beliara. Finkregh zmarł podczas Wielkiej Wojny i nienawidzi ludzi tak samo jak jego brat.
Jego skóra jest pokryta łuskami, które z pozoru są wielkimi bryłami lodu, ale po podgrzaniu lód się topi. Jego oddech jest, o dziwo, ognisty, choć potrafi siać zniszczenie również przy pomocy lodowych kul. Posiada on mądrość wielu mędrców, których zjadł w dzieciństwie. Jego siedziba mieści się w lodowej krainie n terenie byłego Nowego Obozu. a jego sługami są jaszczuroludzie, śnieżne wilki, a także niezwykle niebezpieczne lodowe golemy.
Spojrzał Śmierci w oczy po długiej walce z Bezimiennym..

Feodaron
Brat Finkregha, zagorzały sługa Beliara, strażnik Smoka-Ożywieńca. Wychował się wraz z Finkreghiem, ale w czasie Wielkich Wojen stracił swoje właściwości lodowego smoka i przeobraził się w smoka ognistego. Jego siedziba znajduje się w Dworze Irdorath, strzeże mostu do Świątyni Smoka-Ożywieńca. Złożył wiele jaj, których strzegą jaszczuroludzie.
Jego skóra jest pokryta grubą łuską, co sprawia, że walka z nim nie jest łatwa. Ale jego ognisty oddech za to jest słaby, gdyż juz od wielu lat nie polował na ludzi.
Zginął z ręki Bezimiennego, którego wspierał Angar.

Smok - Ożywieniec
Jest to wybraniec Beliara. Posiada olbrzymią moc, której czoło może stawić jedynie wybraniec Innosa posiadający potężny amulet, Oko Innosa. Według legendy ten smok jest nieśmiertelny, a jego oddech zabójczy. Nie posiada on ciała, jest to szkielet smoka, lecz napełniony boską mocą Beliara, który tchnął w niego życie i powołał do zniszczenia Świata. Jego siedziba znajduje się w kamiennym Dworze Irdorath, ostatniej z czterech świątyń Beliara, które niegdyś były centrum potęgi Pana Zła. Świątynia ta znajduje się na niewielkiej wysepce w pobliżu Khorinis. Można tam dostać się jedynie statkiem, ale kapitan musi znać się na swoim fachu, gdyż wyspę otaczają gęste mgły. Przeznaczeniem tego smoka było spotkanie Bezimiennego, który jest wybrańcem Innosa. Ma on wielu sługusów. Między innymi są to orki, jaszczuroludzie, szkielety, czarni magowie, poszukiwacze, a nawet trolle. Ostatecznie, po niezwykle zaciętej walce został on pokonany przez Bezimiennego. Jego moc go opuściła i trafiła do pewnego nekromanty.


Wszystkie te smoki mają zdolność mowy, lecz ujawnia się ona dopiero, gdy wybraniec założy Oko Innosa, potężny artefakt, który jedynie on jest w stanie używać. Jak większość smoków są one egoistyczne, złe, pewne siebie, pozbawione sumienia i pałają rządzą zemsty. Są ostatnimi smokami na kontynencie Myrthany.[/blok]##edit_bykovaal 2006-03-17 19:20:14##ed_end##


Autor: 773


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności