Kroniki Fantastyczne


[Krainy]


Krótka Historia Zapomnianych Krain

[blok]Świat Zapomnianych Krain znajduje się na planecie Abeir-Toril (przypomina troche naszą Ziemie ;). Fearun jest największym kontynentem Torilu. To tam dzieją się wszystkie opisywane w książkach, przedstawiane w grach itp. zdarzenia. Fearun jest bardzo zróżnicowany. Na północy jest zimo (tak jak u nas;) , a ziemia jest pokryta lodem.Na wschodzie znajdują się bezkresne stepy, a dalej rozciąga się kraina Kara-Tur (coś takiego jak u nas Chiny).Na zachodniej stronie Fearunu rozciąga się Wybrzeże mieczy ( chyba najbardziej znana część kontynentu;), i tam leżą największe miasta takie jak: Waterdeep, Neverwinter, Wrota Baldura i wiele innych. Dalej na zachód, za morzem znajduje się królestwo elfów i wielka dżungla - Maztica, wróćmy jednak do Fearunu. Na jego południu znajdują się kraje egzotyczne, pełne dżinów, sułtanów i ich pałaców. Ale pod ziemią kryje sie Podmrok i królestwo Drowów.
Historia zaczyna się tysiące lat wcześniej kiedy to kontynent zamieszkiwali Jaszczuroludzie.Mieli oni wielką moc mogącą tworzyć nowe życie i kiedy im coś niewychodziło nie niszczyli tego lecz wyganiali ze swego kraju. W końcu nadszedł czas lodowców i klimat się oziębił. Jaszczuroldzie niebyli odporni na to zimno i wszyscy wygineli. Przy życiu pozostały tylko ich nieudane twory skazane na banicje. Byli to między innymi smoki, ludzie, elfy, krasnoludy i wiele innych ras.Rasy te opanowały Fearun i przez wiele lat żyły w miare pokojowo i jedynie gobliny wojowały z elfami. Po zjednoczeniu przez krasnoludów, na elfy spadły watahy ludzkich barbarzyńców i wymusiły wycofanie się elfów. Jeszcze jakby tego było mało z gór zaczeły zchodzić różnego typu stwory takie jak Giganty czy trole. Elfy z pomocą ludzi i krasnoludów pokonały zagrożenie. Później dzięki pewnemu czarodziejowi, który znalazł tajemnicze księgi, powstało pierwsze państwo ludzi - Netheril. Dzięki temu ludzie zaczeli uczyć się magii.W wyniku katastrofy Netherilu ludzie rozprzestrzenili się po krainach a wraz z nimi magia. Zaczeły też powstawać wspaniałe miasta. Jednak zniszczenie wróciło wraz z orkami, które rozniosły państwo krasnoludów.Tym razem elfy same odparły niebezpieczeństwo.
Cały kontynent rozwijał się, powstawały nowe miasta, i zaistniała też nowa rasa półelfów. Na północy pojawiły się plemina wojowników, którzy zamieszkują tam do dziś tworząc kraine Lodowego Wichru.

Orki znów zaczeły napadać na państwa ludzi, krasnoludów i elfów i po raz kolejny poniesły porażke.Ale po wojnie Waterdeep z trolami i ludźmi, orkowie zebrali największą armię w swojej historii.Niedługo później w Fearunie miały miejsce wydarzenia, które nazwano Czasem Niepokojów, otóż w tychże czasach Ao bóg-stwórca zesłał innych bogów na Toril w ich postaciach. Wielu wtedy zarówno jak i bogów jak i innych istot poniosło śmierć.
Kiedy się troche uspokoiło, wódz nomadów ze wschodu postanowił podbić Fearun ze swoją liczną armią jednak on też poległ. Po tych wydarzeniach kolejna fala orków spróbowała podbić nowe państwo krasnoludów jednak spotkały się tam dwie armie orków, które zaczeły walczyć ze sobą, wtedy krasnoludy wykorzystały szanse i rozgromiły zaskoczone stwory.
Po tym wszystkim zaczeły powstawać nowe państwa, miasta i szlaki handlowe, a w Fearunie dodziś panuje pokój jednak w każdej chwili może się to zmienić....

[/blok]


Autor: 44


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności