Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Lobelia Sackville-Baggins

[blok]Urodziła się przed 2920 a zmarła w 3020 rooku Trzeciej Ery. Była hobbitką z Shire, żoną Otha Sackville-Bagginsa i matką Lotha. Jej panieńskie nazwisko to Bracegirdle. Przed wyjściem za mąż mieszkała w Hardbottle.
Lobelia nie była lubiana w Hobbitonie, jak zresztą cała rodzina Sackville-Baggins. Znana była ze swej złośliwości i zachłanności. Świadczy o tym chociaż by fakt, że gdy próbowano zlicytować Bag End, sądząc że Bilbo zginął, zwędziła mu lwią część drogocennych srebrnych łyżek (które zresztą, prawdopodobnie ironicznie, ofiarował jej Bilbo po Pożegnalnym Przyjęciu). Przez większość życia próbowała odebrać rezydencje pod Pagórkiem Bagginsom, aż w końcu w 3018 roku sprzedal ją Lobelii Frodo, opuszczają Shire.
Podczas rządów Sarumana w Shire, Lobelia została uwięziona w lochach w Michel Delwing, za kłótnie i napad z bronią w ręku (parasolem) z którymś z ludzi Naczelnika.
Po uwolnieniu więźniów z lochu, po raz pierwszy w życiu stała się powszechnie lubiana, ale zdruzgotana śmiercią Lotha (którego razem ze swoim mężem najbardziej kochała), wróciła do swojej rodziny Bracegirdle’ów w Hardbotle, zwracając Bag End Frodowi.
Lobelia umierając tej samej wiosny, przekazała swoje pieniądze Frodowi z prośbą by przekazał je dla hobbitów, którzy z winy jej syna i Sarumana stali się bezdomni. Tym samym zakończyła rodzinną waśń.[/blok]##edit_bybelleteyn 2006-11-22 12:34:33##ed_end##


Autor: 327


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności