Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Drizzt Do'Urden

[blok]Drizz't Do'Urden urodzil sie w Menzoberranzan, największym mieście drowów w Podmroku. Jako trzeciemu synowi Domu przeznaczona mu byla smierc na oltarzu ofiarnym Lloth, Pajeczej Królowej, jednak dzieki smierci pierszego chlopca, Nalfeina, zostaje drugim synem Do'Urden.

Do szesnastu lat, Drizzt był chłopcem służebnym, uczyła go jego siostra Vierna która zauważyła u niego wielki talent. W wieku 16-nastu lat jego ojciec Zaknefein namówił Matke Opiekunke Domu Do'Urden aby wysłała młodego drowa do akademii Melee-Magthere. Przez następne lata Drizzt uczył się różnych sztuk walki pod okiem fechmistrza. Zaknefein w tajemnicy edukował Drizzta by ten niestał się okrutnym wojownikiem drowów.

Po kilku latach treningów drugi syn Domu Do'Urden, poszedł do akademii Melee-Magthere, szkoły wojowników. Przez następne lata Drizzt przekonywał się, że jego pobratańcy są źli i, że nie pasuje do nich. W ostatniej klasie akademii Drizzt wraz z odziałem drowów, wyrusza na powierzchnie na mała wyprawe wojenną. Pewnej nocy ten oddział atakuje mały klan elfów z powierzchni. Drizzt nikogo niemordując, a nawet oszczędzając małą elfke, popadł w niełaske Lolth. Po powrocie do Menzoberranzan, gdy Malice Do'Urden dowiedziała się, że jej syn i jej dom popadł w niełaske Pajęczej Królowej, poświęciła Zaknefeina na ołtażu Lolth. Dowiedziawszy się o tym Drizzt uciekł z domu. Gdy próbował się wymknąć z Menzoberranzan, napadł na niego czarodziej z domu Hun'tet. Gdy Drizzt pokonał wroga, zabrał z jego zwłok statuetke pantery Guenhwyvar.

Po dekadzie spędzonej w Podmroku Drizzt zaaprzyjaźnia się z jednym z głębinowych gnomów, lecz w tym samym czasie Dom Do'Urden zaczyna ścigać zbiega. Po ucieczce przed rodziną Drizzt wychodzi na powierzchnie, gdzie poznaje starego tropiciela Montolia DeBrouchee. Po śmierci Montolia Drizzt wyrusza w dalszą droge po krainach.

Po kilku latach Drizzt osiedla się w Dolinie Lodowego Wichru, gdzie znajduje przyjaciół np. Barbarzyńce Wulfgara, krasnoluda Bruenora, kobiete w której się zakochuje Catti-brie oraz halflinga Regisa.

Drizzt wraz z nimi przechodzi wiele przygód. Jedną z nich jest odnalezienie prawdawnej ojczyzny Bruenora. Niestety przeszłośc dogania Drizzta, i wybucha wojna między drowami z Menzoberranzan a krasnoludami.

I tak się toczy życie Drizzta Do'Urdena.


[/blok]


Autor: 214


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności