Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Illidan Stormrage

[blok]Illidan Stormrage należy do rasy Nocnych Elfów, a co za tym idzie jest wysoki, długouchy i fioletowoskóry. Długie, szaroniebieskie włosy sięgają mu połowy pleców, a misterne tatuaże pokrywają całe ciało. Część pięknej i szlachetnej twarzy zasłania czarna opaska, ukrywająca jego ślepotę. Mimo iż niewidomy, Illidan jest znakomitym wojownikiem. Umięśniony i niewiarygodnie wręcz zręczny włada dwoma ostrzami. Jego styl walki przywodzi na myśl taniec, zwłaszcza, że nie nosi on zbroi, a jedynym okryciem jego ciała są szerokie, ciemnoszare spodnie i wygodne buty. Do mistrzostwa opanował sztukę uników, przez co niełatwo go zranić. W bitewnym ścisku bardzo przydają mu się dwa zaklęcia: „spalenie many” powodujące eksplozję energii magicznej przeciwnika oraz ognista tarcza raniąca wszystkich znajdujących się w bezpośredniej bliskości Łowcy Demonów.
Podczas pierwszej inwazji Płonącego Legionu walczył ramię w ramię z bratem Furionem i swą ukochaną – Tyrande Whisperwind, która jednak nie odwzajemniała jego uczucia. Po zakończeniu walk osądzony przez brata za zbrodnie przeciw elfom oraz zdradę i skazany na „wieczne uwięzienie w podziemiach góry Hyjal”. Po uwolnieniu przez Tyrande po dziesięciu tysiącach lat, pomógł Nocnym Elfom w walce z drugą inwazją demonów. Uczynił to jednak tylko z powodu uczucia do kapłanki, które nigdy tak na prawdę nie wygasło.
Główną rysą jego charakteru jest szalona ambicja i żądza władzy. Z tego właśnie powodu uczy się magii Quel\'dorei, a potem przejmuje moc demonicznego artefaktu. Jest niecierpliwy i mściwy. Nie potrafi wybaczyć ani Nocnym Elfom (mówi swym drżącym głosem: „nic nigdy nie będę winien mojemu ludowi”) ani tym bardziej bratu, który skazał go na tak okrutne męki. Czuje się zdradzony przez wszystkich i dlatego płonie w nim nieopanowany gniew oraz pragnienie zemsty.
W lasach Ashenvale spotyka rycerza śmierci – Artasa, który podczas nierozstrzygniętego pojedynku wyjawia mu przyczynę zepsucia toczącego knieję. Illidan niszczy bramę demonów strzegącą Czaszki Gul\'dana, ale zamiast całkowicie unicestwić czarnoksięski artefakt, wchłania wszystkie jego moce, kosztem przemiany w hybrydę Nocnego Elfa i demona. Dzięki nowo zdobytej mocy udaje mu się zabić jednego z generałów Legionu – Upiornego Lorda Tichondriusa.
Gdy pragnie podzielić się radością zwycięstwa z bratem i kapłanką Tyrande, Furion uznaje go za potwora i wyklina ze społeczności, skazując jednocześnie na banicję. O dziwo Illidan pokornie wykonuje wolę Arcydruida i opuszcza Ashenvale...
Podsumowując Illidan Stormrage jest postacią kontrowersyjną, ale jednocześnie najbardziej barwną spośród bohaterów Nocnych Elfów. Mimo wad, działa w dobrej wierze i nie pozwala by wielka potęga zabiła ukryte w głębi serca uczucia.[/blok]


Autor: 601


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności