Gildia Miłośników Fantastyki

Regulamin

Poniższe punkty wyznaczają zasady na jakich działa Gildia Miłośników Fantastyki, każdy członek powinien się z nimi zapoznać.

§1. Zwyczajne członkostwo w Gildii Miłośników Fantastyki jest bezpłatne.

§2. Członków Gildii obejmuje wolność wypowiedzi. Każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania samemu ponosząc za nie odpowiedzialność. Pod warunkiem oczywiście, że jego wypowiedzi nie są wulgarne lub obraźliwe dla innych członków gildii.

§3. Naruszenia kultury wypowiedzi, obrażanie z premedytacją, częste użycie wulgaryzmów będzie karane i oznacza rezygnację z członkostwa w Gildii. Najwyższy Mistrz ma prawo nałożyć karę lub banicję bez prawa do odwołania.

§4. Żaden członek gildii nie może żądać od innego członka wykonania zadania sprzecznego z powszechnie przyjętymi normami społecznymi, zachowanie takie będzie surowo karane, z usunięciem członka włącznie.

§5. Kradzież własności (intelektualnej) jednego członka przez innego, przypisywanie sobie praw do dorobku czy publikacji będzie surowo karane. Przypisanie sobie praw do cudzej pracy i próba publikacji w Gildii bez zgody autora i podania źródła pracy będą karane usunięciem z listy członków lub srogimi karami.

§6. Wszelkie działania na niekorzyść Gildii, wulgarne i obraźliwe wypowiedzi na forum lub w komentarzach będą odpowiednio karane. Zaczynając od odjęcia odpowiedniej liczby punktów, a kończąc na wtrąceniu do lochów.

§7. Wybierani bezpośrednio przez Najwyższego Mistrza moderatorzy forum mają obowiązek usuwania następujących postów :
a) wulgarne lub obraźliwe dla innych członków gildii
b) nie na temat
c) pozbawione treści, składające się z bezsensownej sekwencji znaków lub samych emotikonek

§8. Opiekunem działu może zostać każdy członek gildii. Głównym czynnikiem warunkującym objęcie danego stanowiska jest zaangażowanie kandydata w sprawy Gildii oraz jego wiarygodność. Choć tytuł nie jest tu najważniejszy, on również może być brany pod uwagę. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Mistrza i nie podlega dyskusji.

§9. Wszelka aktywność na stronie, forum i w strukturach gildii będzie nagradzana premiami punktowymi. (10 - komentarz / 5 głosowanie w topliście / 100 - 30000 - prezentacja własnych prac).

§10. Najwyższy Mistrz zastrzega sobie prawo do wybrania zastępców którzy pełnili by jego obowiązki podczas jego nieobecności.

§11. Najwyższy Mistrz zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

§12. Rejestracja i logowanie w Gildii oznacza akceptacje regulaminu. Członkowie Gildii mają obowiązek zadbania o zapoznanie się z jego aktualną wersją.

§13. Przesłanie pracy do publikacji w Gildii Miłośników Fantastyki oznacza akceptację jej regulaminu oraz nieodpłatne udostępnienie praw do publikacji jej w GMF oraz w innych portalach lub nośnikach nośnikach współpracujących z GMF.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności