Gry


[Gry]


Taktyka walki druida według Caduceusa

[blok]Druid to postać, która potrafi zmieniać swój fizyczny kształt, przywołuje dzikie bestie i włada siłami natury. Jeśli gracie druidem i chcecie, aby wasze umiejętności były dobrze rozplanowane musicie wiedzieć, że należy wybrać pomiędzy drzewkiem umiejętności zmian kształtu i drzewkiem czarów. Żeby wasza postać nie słabła wraz ze wzrostem poziomu należy nie pakować umiejętności w winorośle. Druid potrafi przywołać winorośle, duszki zwiększające życie, obrażenia oraz oddające wrogom obrażenia oraz wilki (może ich być 3) lub niedźwiedzia grizzly. Niedźwiedź co prawda jest wolniejszy od wilków, ale ma od nich większe obrażenia i więcej życia. Sam druid zmienia się w wilkołaka lub niedźwiedziołaka.
Wilkołak zasadniczo różni się tym od niedźwiedziołaka, że ma zwiększoną szybkość ataku i biegania oraz mniejszą obronę i mniej punktów życia. Jednak druid w innej postaci ma bardzo dużo życia (najwięcej ze wszystkich graczy), gdyż umiejętność likantropii oraz umiejętność zmiany kształtu zwiększają życie do tego stopnia, że wtedy spokojnie można wejść w sam środek grupy championów i niewiele będą odejmować twojej postaci (chyba że na piekle).
Jeśli zaś wkładasz umiejętności w czary, to musisz liczyć się z tym, że na koszmarze i piekle potwory mają takie odporności, że na pewno będzie ci ich trudno zabić. Ja grając wilkołakiem wiem, że również nim można mieć kłopoty na wyższych poziomach z bohaterami, którzy mają niewrażliwość na ataki fizyczne. U wilkołaka bardzo fajną umiejętnością jest furia-jest to atak seryjny ze zwiększonymi obrażeniami, który pozwala na 5 bardzo szybkich uderzeń wroga lub wielu wrogów z obrażeniami zwiększonymi o 500% (30 poziom umiejętności). Przydaję się też dziki szał który zwiększa szybkość biegania o 19-45% niestety trwa tylko 20 sekund i żeby go mieć powtórnie musisz zaatakować kilku wrogów. W dziki szał nie opłaca się wkładać więcej niż 1 umiejętność, ale nawet wtedy jest przydatny. Wścieklizna jest również fajną umiejętnością, gdyż ma nawet niezły atak, a może atakować nawet kilkudziesięciu wrogów na raz. Ta umiejętność przydaję się na wrogów z niewrażliwością na ataki fizyczne. Z duszków, które może przywoływać druid najbardziej podoba mi się duch kolców, który oddaje obrażenia wrogom. Na maksymalnym poziomie umiejętności, czyli 30 oddaje ponad 300% obrażeń. Inne duszki według mnie są nieprzydatne na wyższych poziomach. Grając druidem-magiem musisz wiedzieć, że najlepszą umiejętnością z tego drzewka jest armageddon i tornado. Armageddon to stos spadających meteorów (gdy biegniesz spadają za tobą). Tornado również zadaje duże obrażenia od magii. Arktyczny podmuch to coś w rodzaju lodowego inferna ma dosyć duże obrażenia i duży zasięg, niestety dużo potworów ma niewrażliwość na zimno, a zwłaszcza w V akcie. Zauważyłem, że w diablo 2 LoD są przedmioty które dodają 200 do żywotności, a w przypadku druida życie zwiększy się do tego stopnia, że będzie go bardzo trudno zabić, a zwłaszcza wtedy gdy ma ducha kolców.
[/blok]


Autor: 11


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności