Fantastyczna rozrywka


[Muzyka]


Curtis Jackson

[blok]Curtis Jackson
aka. 50 cent , Bulletproof

Ur.6 lipca 1976

Curtis zaczynał od handlowania crakiem na biednej dzielnicy NY. Pierwsze pieniądze śpiewając rap zarobił dealując na ulicy New York Avenue , która teraz nazywa się Guy R. Brewer Blvd. Tam fifty poprawił swoją reputację dzięki kasie z rymów które układał.
W tym momencie Curtis zaistniał na underground’owej scenie NY. Pierwsza wytwórnia z którą podpisał kontrakt to Columbia Records (1999 r.). W tej wytwórni fifty miał wydać swój pierwszy album „Power of the Dollar”. W kwietniu 2000 roku, 50 został postrzelony 9 razy, a przed domem swoich dziadków w Queens został raniony w twarz z 9mm naboju, w wyniku czego została uszkodzona lewa część żuchwy. Teraz ma przez to niewyraźny głos. Po tym zdarzeniu dostał ksywkę „Kuloodporny” („Bulletproof”). Następne kilka miesięcy odpoczywał w szpitalu. W tym czasie Columbia Rec. wyrzuciła go. Po pewnym czasie fifty poznał Tonego Yayo i Lloyda Banksa. Razem stworzyli zespół G-unit. Za własne pieniądze nagrał album „Guess Who’s Back”. Razem z G-unit fifty nagrał totalny hit „50 Cent is the Future”. Po tym albumie zainteresował się nim Eminem , który postanowi podpisać z Centem kontrakt. 50 nie spoczął na laurach i wypuścił nowy krążek „No Mercy , No Fear”. Na tej płycie znajdował się przebój „Wanksta” , który od razu podbił NY. Następny album , o tytule brzmiącym tak samo jak jego motto „Get Rich or Die Tryin” („Zostań bogaty, albo umieraj próbując”) , został wydany w wytwórni Eminema , Shady Racords. Jego pierwszy legalny krążek odniósł ogromny sukces. 50 Cent jest jednym z najbardziej znanych raperów na świecie. W roku 2005 powstał nowy album „The Massacre” dzięki któremu Curtis zarobił mnóstwo kasy. W 2005 powstał również film pełnometrażowy , zainicjowany jego życiem , o tytule „Get Rich Or Die Tryin”. Podczas filmu można usłyszeć muzykęz nowego soundtracka.[/blok]


Autor: 1262


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności