Fantastyczna rozrywka


[Humor, dowcipy, zabawne historyjki]


Największa tajemnica Gildii

[blok] Dupa – największa tajemnica Gildii
Zapewne wiele osób zastanawia się, kim jest Dupa, któremu poświęcam ten artykuł. Niewątpliwie są to młodzi członkowie Gildii, którzy nie mogą o nim nic wiedzieć. Zdziwili by się jednak, gdyby im powiedzieć, że tak naprawdę nikt nie wie, kim jest Dupa, poza tym, że jest pierwszą osobą w historii gildii, która trafiła do lochów.
W niniejszym artykule postaram się przedstawić kwestię Dupy w najjaskrawszym świetle, na jakie stać nas w obliczu okrutnej niewiedzy. Zdaję sobie sprawę, że temat, jakiego się podejmuję jest bardzo trudny. Jak zwykle, na przeszkodzie w pracy historyka stoi brak źródeł mogących potwierdzić wysnuwane hipotezy. Niewiele wiemy o tym osobniku. Login, płeć, fakt dostępu do netu oraz kilka postów Mistrza. Przeanalizujemy to po kolei, lecz najpierw określmy przybliżoną datę całego incydentu.
Pierwszy post w lochach dotyczący Dupy datowany jest na 06.05.04. Można założyć, że został napisany tego samego dnia, w którym Dupa trafił do lochów. Zaś potencjalna zbrodnia członka Dupy nie powinna przekraczać kilku dni od wymierzenia kary, bo wtedy członkowie gildii zdążyliby zapoznać się z jego działalnością i zagadka nigdy by nie powstała. Tak więc całą działalność Dupy oraz jego osadzenie zamyka się w ramach czasowych początku maja 2004. Większość członków z tych odległych czasów zdążyła już odejść. Ci zaś, którzy zostali, twierdzą że nic o tym nie wiedzą. Mija właśnie rocznica tego wydarzenia, a tajemnica Dupy wciąż nie została rozwiązana i nic nie wskazuje na to, żeby to się w najbliższym czasie zmieniło.
Zacznijmy od początku, to znaczy od wzmianki w lochach:

“Młodszy zrzeszony "Dupa" - Za dopuszczenie się celowgo uszkodzenia strony zostaje skazany na wieczne wtrącenie w najciemniejszy loch, niech kat traktuje go z równą złośliwością jaką wykazał się skazany!”

[Lochy, Najwyższy Mistrz Mozejko]

Właśnie ten dokument stał się początkiem całej sprawy. Otóż jak łatwo zauważyć, Mistrz nie precyzuje, za co Dupa trafił do lochu. W zasadzie nie mówi o nim nic. Intrygujące jest zwłaszcza stwierdzenie "celowe uszkodzenie strony", które już na pierwszy rzut oka jawi się nam jako conajmniej wymijające.
Co do jego przewinień, istnieje wiele hipotez. Najprostsza mówi, jakoby nadużył wulgaryzmów w swych wypowiedziach. Jednakże wedle relacji Forda, w tym samym okresie na forum majstrowały osoby takie jak "Kutas", które odznaczały się wielką wulgarnością, a mimo to nigdy nie zostały ukarane, mimo próśb moderatorów. Dlatego też uważam, że zwykła wulgarność nie wchodzi w grę. Tak samo teoria, jakoby obecność w lochach zawdzięczał loginowi.
Wciąż powtarzają się te same, dręczące pytania:

“Dodane 30.07.04 przez : Starsza nowicjuszka vaneo
Rany Boskie, ludzie ! co on takiego zrobił ?”

“Dodane 04.09.04 przez : Młodszy rekrut chruma
co on własciwie zrobił, wiem ze 'celowo uszkodził strone', ale tak konkretnie to co??”

“Dodane 22.06.04 przez : Młodszy wtajemniczony ford
A co on zniszczył ? Wiem,że stronę ale jaką ? Humor, Czytelnia,Forum ?”


Kiedy przejrzeć komentarze w lochach, okazuje się, że Mistrz mimo utrzymywania wszystkiego w głębokiej tajemnicy udzielił nam pewnej wskazówki:

“Dodane 22.06.04 przez : Najwyższy Mistrz mozejko
Nie "zniszczył" tylko "celowo uszkodził" chyba jest napisane wyraźnie - chodziło o komentarze.”
To jest wielce intrygujące. Jak można coś celowo uszkodzić, a jednocześnie nie zniszczyć? Czy Mistrz coś ukrywa i plącze się w zeznaniach? Zostawmy tę kwestię na razie, a skupmy się na tym, co ważniejsze. Padła tu bardzo istotna informacja: Dupa zmajstrował coś w komentarzach. Mamy więc dosyć sprecyzowane możliwości jego działań. Postaram się na chwilę zamienić w Dupę. Jestem w komentarzach. Co mogę zrobić? W grę wchodzą: wulgaryzmy, obraźliwe posty oraz bezsensowne posty. Jednak bardziej prawdopodabna wydaje mi się teza, że Dupa tworzył wiele postów pod sobą. W efekcie mogło to nawet doprowadzić do błędu strony, od których gildia nie była nigdy wolna. Nie możemy także wykluczyć możliwości, że Dupa jest hakerem, włamał się do kodu strony i w ten sposób uszkodził komentarze. Pomocna byłaby znajomość regulaminu gildii z tamtego okresu, który powinien podawać, za jakie przewinienia można trafić do lochów, jednakże jeszcze pod koniec roku 2004 regulamin został zmieniony, co znacznie utrudnia nam pracę.
Istnieje jednak inna, zupełnie inna teoria dotycząca Dupy. Mówi ona mianowicie, że Dupa był niewinny. Karze nam to zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad motywami Mistrza w bezpodstawnym skazaniu Dupy na lochy.

Na pozór Mistrz zdaje się zachowywać dystans do całej sprawy. Jednak po niektórych postach można zobaczyć jego emocjonalne zaangażowanie:

“Dodane 07.05.04 przez : Najwyższy Mistrz mozejko
A co tam... można by odszukać gościa, sprawdzić nazwisko odszukać adres... zapuścić trojanów wirusów żeby mu kompa zjarało a na koniec nasłać dresów na chate... ale tego nie zrobimy bo my nie jesteśmy złośliwi a pozatym to nielegalne.”

Zastanawiające jest stanowisko Mistrza wobec Dupy. Mozejko rzadko unosi się w ten sposób. Czy można mówić o osobistych zatargach Najwyższego Mistrza Gildii z Dupą? A może spór ten ma charakter pozagildiowy, a Dupa jest osobą z życia Mozejki? Myślę, że ostatnią hipotezę możemy spokojnie odrzucić. Świadczy o tym jego wypowiedź: “można by odszukać gościa, sprawdzić nazwisko odszukać adres...”. Wyraźnie pokazuje, że Mozejko nie zna Dupy na żywo i że conajwyżej można tu mówić o znajomości internetowej.
Zapytano kiedyś wprost Mistrza, jaki był powód osadzenia Dupy w lochach. Ponieważ nie zachowało się źródło, jako świadek, postaram się odtworzyć słowa Mozejki: “A co was to obchodzi?! Czy to naprawdę takie interesujące?!”. W rzeczy samej, to niezwykle intrygująca tajemnica. Nie można chyba wątpić, że Mistrz z nieznanych pobudek utajnia akta Dupy. Jednak z braku poszlak ta zagadka długo jeszcze pozostanie nierozwiązana, a nasze rozważania są bezcelowe i mogą doprowadzić jedynie do snucia fantastycznych intryg, nie mających związku z prawdą.
Tak naprawdę istnieją tylko dwie osoby, które wiedzą coś o Dupie. Jedną jest sam Dupa, lecz nie sposób do niego dotrzeć. Drugą zaś jest Najwyższy Mistrz Mozejko. Ten jednak uchyla się od odpowiedzi. Czy rzeczywiście nie ma więcej świadków całego incydentu? Postaramy się to zbadać. Praca historyka jest ciężka. Nieustannie musi przedzierać się między morzem plotek, by wyłowić jakiś wiarygodny fakt. Przeanalizujmy komentarze z lochów dotyczące Dupy, aby wyłonić z nich tyle faktów, ile tylko można.

“Dodane 07.05.04 przez : Młodszy rekrut ehelon
wreszcie trafił do lochów niech będzie przykładem dla innych”
Jest to pierwszy post w lochach. Myślę, że każdy z nas zwrócił uwagę na słowo: "wreszcie". Wskazuje ono, że ehelon wiedział o działalności Dupy zanim ten trafił do lochów. Niestety nie możemy uchwycić Ehelona. Tajemniczo zaginął. Czy ma to jakiś związek z intrygą wokół Dupy? Najpierw zastanówmy się, co wiemy o Ehelonie. "Ehelon mógł wiedzieć o Dupie dużo ale nie ma na to dowodów. Nikt z żyjących już tego nie pamięta. Ehelon był jednym z najstarszych członków, elfem. I zapewne dlatego, że Dupa nie trzymał z elfami tak go znielubił. Choć i tak to wszystko pozostaje tajemnicą" – tak sprawę komentuje Ford. Moim jednak zdaniem Ehelon nic o nim nie wiedział, lecz użył słowa "wreszcie" aby udowodnić innym, że coś wie, choć tak naprawdę nic nie wie. Podobnie wytłumaczyłbym kolejny post:
“Dodane 09.05.04 przez : Starszy nowicjusz sanwer
Nareszcie dupal w lochach !!!”

Wydaje mi się to być zwykłą przechwałką znajomości wiedzy aktualnej. Sanwer wyraźnie powtarza informację zapisaną przez Ehelona, ponieważ po przeczytaniu jego posta wydaje mu się, że coś o tej sprawie wie, i skoro inni wyrażają dopełnienie swoich oczekiwań, on też to robi z czystej chęci zapisania czegoś w pustych dotąd lochach. Możemy to także wyjaśnić możliwością pojawienia się osoby Dupy w relacji Mistrza, która nie przetrwała do naszych czasów, a której echem są posty w lochach. Niewykluczone, że w tamtych czasach, w którymś miejscu Mistrz napisał: “Przyłapałem osobnika Dupę na brojeniu i mam zamiar zamknąć go w najbliższym czasie w lochach”. Ehelon, Sanwer i inni nie wiedzieliby więc o tej sprawie nic, ale oczekiwali na pojwienie się tajemniczego Dupy w lochach i wyrazili swoje podekscytowanie, gdy tam go ujrzeli.

Sprawę wypowiedzi Ehelona uważam za zamkniętą. Przejrzyjmy wybiórczo inne opinie Gildiowiczów.

"Dodane 07.05.04 przez : Najwyższy Mistrz mozejko
Został protekcyjnie usunięty... chyba mamy doczynienia z wrednym durniem"

Cenne spostrzeżenie, nie możemy tego wykluczyć.

“Dodane 10.05.04 przez : Nowicjusz kires
Może ktoś go nasłał :-/???hmmmjakaś wrogo nastawiona gildia ???Ale to tylko domysły”


Teoria, jakoby za Dupą stoi coś więcej wydaje się być zachęcająca, jednak w świetle naszych źródeł całkowicie bezpodstawna.
“Dodane 13.05.04 przez : Młodszy rekrut vergil
Ta dupa to pewnie jakiś wredny typek”

“Dodane 19.05.04 przez : Młodszy rekrut ehelon
te lochy chyba nie tylko są poto aby do nich wsadzać kogoś ale też po to żeby członkowie mogli się na kimś wyżyć (stwierdziłem to patrząc na długą listę wyzwisk na dupę)”

“Dodane 31.05.04 przez : Młodszy nowicjusz ristael
Mam nadzieję że już nigdy nie będzie takiej sytuacji. Bo jak się znajdzie więcej takich oszołomów, to będzie nie wesoło. Jak dla mnie to wyrok powinien być następujący: Skazuje cię na wieczne męki Mr.Dupa.”

“Dodane 09.06.04 przez : Nowicjusz skrybagaloo
Osoby, które uszkadzają stronki są jak wżody na emmm Dupie... Co mu z tego przyszło?!”

“Dodane 13.06.04 przez : Młodszy rekrut krvk
Może zrobimy konkurs na naj... karykaturę dupy? To dopiero będzie zemsta!”

“Dodane 22.06.04 przez : Młodszy rekrut belfeka
tego frajera od uszkadzania strony zesłac na wieczną i dogłęgną penetracje odbytnicy przez stado orków do końca jego parszywych dni..;p”

“Dodane 23.06.04 przez : Nowicjusz skrybagaloo
Miałem małego doła to przyszedłem się powyżywć na tej Dupie, która uszkodziła tę wspaniałą stronkę: Jak mogłeś coś takiego zrobić!! Ale Dupa z ciebie- dosłownie i w przenośni ;P”

“Dodane 02.07.04 przez : Młodszy rekrut wotz
Dupa zawsze pozostanie dupą. I pomysły są takie jak on czyli do d...!!!”

“Dodane 25.07.04 przez : Młodszy zrzeszony dylon
koleś to frajer. ktoś się męczy żeby wszystko było ok. a jakiś łoś robi bydło i urządza komedie z "dupą" trafił świetnie pasi jak ulał.”

“Dodane 30.07.04 przez : Starszy rekrut thar
Jak to co? Chciał nas wydupczyć ;P ale mu nie wyszło. Ciekawe czy na codzien tez jest z niego taka Dupa? Ciekawy był pomysł z tą penetracją odbytnicy gratuluję autorowi”

“Dodane 01.08.04 przez : Młodszy nowicjusz pates
Co wyscie sie tak na te dupe uwzieli? nie dosc ze w budzie siedzi to jeszcze przychodzicie mu pluc w twarz zamiast dac mu zrozumiec swoje bledy. hehe nie wcale tak nie mylse i go nie usprawiedliwiam wiec mowie ze dupny z ciebie facet mr. dupa”

“Dodane 31.08.04 przez : Starsza rekrut shath
Eshh... Jestem zawiedziona... Tak miałam nadzieję, że zobaczę tu tłumy biednych, wychudzonych istot o zapadłych oczach... A tu tylko jedna bezbronna Dupa... :P I wszyscy znęcają się tylko i wyłącznie nad tym biednym człowiekiem ;P Sadyści ;)”

Niestety, wszelkie komentarze, choć bogate w treść, nie zawierają informacji, które mogłyby zainteresować historyka. Tyle, jeśli chodzi o źródła pisane dotyczące Dupy i ogólny zarys całej intrygi. Teraz chciałbym spróbować określić jego portret psychologiczny na podstawie tych informacji, które o nim wiemy. Zastanówmy się, co może nam o nim powiedzieć login. Jego treść wskazuje na mentalność gimnazjalisty o ilorazie inteligencji poniżej przeciętności. Ponieważ tytułuje się tylnią częścią ciała, musi mieć niskie poczucie godności. Prosty, czteroliterowy wyraz może również świadczyć o braku kreatywności. Być może Dupa nie potrafił wymyśleć niczego lepszego, a musiał coś wpisać w polu login, aby zarejestrować się. Była to z pewnością krótka chwila, trudny do uchwycenia moment. Możemy więc przypuszczać, że wpisane słowo jest pierwszym, jakie przyszło na myśl temu osobnikowi. Trudno tylko powiedzieć, czy mamy to rozumieć jako podtekst o treści erotycznej, czy może raczej jako potoczny wulgaryzm. W pierwszym przypadku wskazywałoby to na duże napięcie seksualne Dupy, jakże typowe dla gimnazjalisty. W drugim przypadku świadczyłoby to o poważnych brakach w słownictwie tego osobnika, a stąd można by wysnuć hipotezę, że jest głąbem. Bardzo interesująca jest również kwestia, czy słowo "dupa" odnosi się w tym przypadku do dolnej części pleców, czy raczej do samego odbytu. Tego jednak nie sposób dociec.

Bardzo cenną informacją może być jego płeć, jak mówi wzmianka w lochach: “Młodszy zrzeszony Dupa”. Nie można tego jednak uważać za fakt pewny. Biorąc pod uwagę to, co wpisał w polu login, jego płeć również może być wynikiem zabawy. Mimo wszystko dla wygody, w niniejszym artykule posługujemy się płcią męską.
Gdyby tylko nasze wątpliwości kończyły się na płci, wiedzielibyśmy i tak bardzo dużo. Niestety wciąż nasuwają się kolejne kwestie. Na przykład sama istota Dupy. Choć wiele osób odrzuca tę teorię jako mało prawdopodobną, Dupa może być dupą w sensie dosłownym, cielesnym. Nasuwa się jednak pytanie: czym dupa może pisać na klawiaturze? I w jaki sposób wyjaśnić taką anomalię genetyczną? Innym, bardziej prawdopodobnym stwierdzeniem może być to, że dupa jest dupą, lecz istnieje jako istota niematerialna, wolna od praw fizycznych, a może nawet istniejącą tylko w ramach sieci. Czy Dupa jest złym duchem internetu? Gdyby tak było, to trzeba by zupełnie zmienić podejście do niego. Dupa nie byłby wtedy człowiekiem z krwi i kości, i nie moglibyśmy tak na niego patrzeć. W świetle tego, co o nim wiemy skazani jesteśmy na przypuszczenia, podobnie jak w przypadku badań mikroświata atomu.
W tym miejscu chciałbym podsumować to co wiemy, lub przypuszczamy o Dupie. Dupa jest mężczyzną, gimnazjalistą i głąbem. Zalogował się do gildii jako “Dupa” i nabroił w komentarzach, bawiąc się postami, za co jako pierwszy w historii trafił do naszych lochów.
Wiemy już co nieco o Dupie w Gildii. Ale trzeba jeszcze poruszyć bardzo ważną kwestię: jaki wpływ na Gildię miał Dupa? Co pozostawił po sobie oprócz brudu i nieczystości w komentarzach? Niewątpliwie bardzo wiele. Świadczą o tym zakorzenione w gildii powiedzenia, takie jak: "to intrygujące jak sam Dupa". To niesamowite, że tradycja dotycząca Dupy przetrwała w przekazie ustnym wiele pokoleń członków gildii, tak, że nawet najmłodsi zdają sobie sprawę z istnienia tej sprawy. Dupa został z nami jako pewien symbol. Symbol nierozwiązanej tajemnicy, zagadki. "Dupa to enigma" – jak powiedział Ford. Stał się motywem często poruszanym w rozmowach, a także popularnym w poezji: "pozdrowienia dla dupy,ktory trafil do ciupy" – Key. Dupa należy do dziedzictwa naszej kultury, czy tego chcemy czy nie. Stał się ważną częścią naszego społeczeństwa. Myślę, że cała ta gildia nie istniała by w takiej formie, w jakiej istnieje, gdyby nie Dupa. Można wręcz powiedzieć, że Gildia “siedzi na Dupie”. Co więcej, ponieważ nic o nim nie wiemy, Dupą może być każdy z nas.
Mam nadzieję, ze temat Dupy przedstawiłem wyczerpująco. O dziwo, nie został on dotąd ujęty w żadnym artykule. Mam jednak nadzieję, że moja praca postawi fundament pod monografię historyczną dotyczącą Dupy i w przyszłości będzie się nam jawić mniej skromnie. Może także ujawnią się dodatkowe fakty, które pozwolą nam rozwiązać największą zagadkę Gildii. Ktokolwiek wie coś, co może nam pomóc w zidentyfikowaniu Dupy proszony jest o natychmiastowy kontakt. Chciałbym, aby moje rozważania skończyły się podobnie, jak pewna część Gozilli. Słowami, które każdy powinien wziąć sobie do serca: tak naprawdę w każdym z nas tkwi coś z Dupy.

[/blok]


Autor: 33


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności