Fantastyczna rozrywka


[Filmy]


Constantine

[blok]Yokai znów wybrała się do kina. Tym razem wybór padł na „Constantina” z Keanu Reeves’em w roli głównej. Film jest ekranizacją popularnego komiksu „Hellblazer”, który opowiada o młodym egzorcyście Johnie Constantine( w tej roli wymieniony wcześniej Keanu), który urodził się z niezwykłym darem. Potrafi on rozpoznać demony i anioły na ziemi. No cóż przybliżę teraz treść filmu.
Otóż cała akcja zaczyna się w Meksyku, gdzie pewien Latynos podczas grzebania wśród ruin znajduje ostrze okryte nazistowską flagą. Jak się później dowiadujemy owe ostrze to legendarna Włócznia Przeznaczenia, która zadała śmiertelny cios Jezusowi wiszącemu na krzyżu. Nagle akcja przenosi się do Los Angeles gdzie John Constantine wykonuje kolejną odprawę demona do piekła z ciała małej dziewczynki. Wyjątkowość tego egzorcyzmu to fakt, iż demon ten ( tzw. Żołnierz) próbował nie tylko zawładnąć swoją ofiarą, ale również przedostać się przez nią do naszego świata, co według zawieszenia broni między piekłem a niebem jest zabronione. Obie strony nie mogą złamać tej równowagi „ bezpośrednio”, ale mają do pomocy tak zwanych „półżywych”, którzy jednym słowem mogą dodać na odwagi lub sprawić, że każda nasza przyjemność stanie się koszmarem. Po odprawionym egzorcyzmie Constantine udaje się do lekarza, który oznajmia mu, iż jego nałogowe palenie ( prawie 50 papierosów dziennie) doprowadziło do powstania złośliwego raka płuc. Czeka go niechybna śmierć. Śmierć, która zaprowadzi go prosto do piekła, jak wszystkich samobójców. Trzeba wam wiedzieć, że John nie był wcale zadowolony tym, co widzi i uważał swój dar za klątwę. Chcąc się od niej uwolnić próbował popełnić samobójstwo, lecz mu nie wyszło:). Jego śmierć kliniczna trwała niecałe 2 minuty, lecz tak naprawdę czas się dla niego zatrzymał i spędził w piekle cały ludzki żywot. Wiedząc, co go czeka postanowił wykupić sobie wstęp do nieba. Zaczął korzystać ze swojego daru i pomagać innym. Wychodząc ze szpitala spotyka pewną panią detektyw Angelę Dodson( Rachel Weisz), która właśnie zidentyfikowała zwłoki swojej siostry bliźniaczki Isabel. Jej siostra miała podobne doświadczenia jak John i tak samo targnęła na swoje życie. Tyle, że jej się udało:) Skoczyła z dachu szpitala. Angela jednak nie wierzy w samobójczą śmierć swojej siostry i postanawia odkryć prawdę oraz zrobić wszystko by jej siostra miała katolicki pogrzeb. W tej sprawie zjawia się w kościele, gdzie znów spotyka naszego głównego bohatera, który przyszedł po radę do archanioła( hmmm archanielicy, ale chyba nie ma takiego słowa) Gabriel.….
Więcej nie powiem, bo ten film trzeba zobaczyć na własne oczy:). Bardzo go polecam osobom lubiącym przystojniaka Keanu oraz opowieści o egzorcystach. Film zrobiony ciekawie inaczej od reszty. Bardzo mi się spodobał ich pomysł na ukazanie archanioła Gabriela. W filmie ma na imię Gabriel, ale gra go kobieta( Tilda Swinton). Nie jest to nieskazitelna anielica ubrana w jakąś aksamitną halkę:) No i ma piękne skrzydła:) Szatana( Peter Stormare) pokazali jako postać człowieka( Boga nie „zmaterializowano&#(...) trochę psychicznego oraz niezrównoważonego. Ubrany był w biel by szydzić z Boga. Najbardziej podobała mi się scena ….albo lepiej nie powiem:) bo wszystko wyjdzie na jaw :) Ach zapomniałabym …. Co do efektów specjalnych to może nie powalają ale za to są ciekawe i nie górują nad fabułą. Ruszajcie tłumnie do kina ponieważ film jest warty zachodu:)
[/blok]


Autor: 136


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności