Fantastyczna rozrywka


[Filmy]


Underworld 2: Evolution

[blok]Underworld 2: Evolution

Dawnymi czasy pewien człowiek –Aleksander Corwinus miał dwóch synów Williama i Markusa. Markus ukąszony przez nietoperza stał się pierwszym z Wampirów a William ugryziony przez wilka pierwszym Wilkołakiem. Rok pański 1202- mała opuszczona wioska w zimowej scenerii- grupa konnych(!) wampirów patroluje osadę szukając niejakiego Williama... znajdują go przemienionego i walczą z ludźmi których przemienił... koniec końców, udaje im się go pojmać ale jego brat- Markus- nie pozwala go zabić. William zostaje skazany na wieczne więzienie..
Tak właśnie zaczyna się wielowiekowa wojna Wampirów i Lykean i jednocześnie część druga Underworldu - Ewolucje. Film jest dość mocno powiązany z częścią pierwszą- ale niewiele jest w nim nowatorstwa . nic praktycznie nie zaskakuje i jest jedynie słabym rozwinięciem pierwszej części- ale- dość dobrze wyjaśnia większość wątków...choć część fabuły sprawia wrażenie dopisanej na silę.
Fabuła-
film opowiada podwójną historie- współczesnego związku Selene i Michaela Corwinusa na tle wojny i zdrady Viktora, a także przebudzenia Markusa i jego poszukiwań brata. Drugą ważna częścią są retrospekcje ukazujące dzieje wojny, Markusa, Viktora i przede wszystkim Selene... jakoś wcale nie zdziwił mnie fakt że Selene zdaje się odgrywać kluczową role dla całej wojny i jest czymś w rodzaju Wybrańca (ah- jakie oryginalne) ale szczegółów nie podam- w razie by komuś się jednak chciało iść na ten film...
Gra aktorska- tutaj kolejny raz niczego dobrego nie da się powiedzieć- Selene grana prze Kate Beckinsale (pozdrowienia dla tej lateksowej seksownej pani) w zasadzie prezentuje groźną minę przez cały film i jej warsztat aktorski można ocenić po tym że w danych momentach ta mina jest groźna mniej... Michael Corvinus czyli Scott Speedman gra lepiej...ale jego postać nie została zbyt wyeksponowana. Z pozostałych ról w zasadzie utkwiła mi w pamięci tylko kreacja Kravena (Brolly) reszta jakoś tak nie przekonuje...

Zalety- efekty specjalne na światowym poziomie ( wyjąwszy aktora przebranego w futro- czyli wilkołaka- mogli to zrobić już animacją lepiej...;/) – poza tym zdjęcia są w nieco monotonnych barwach niebieskiego filtru...ponoć to taki efekt..
Dynamiczna muzyka.
Wampirzy klimat. I niezbyt ambitna treść;] i ładna Kate Bekinsale. No i ta...Kate..... wspominałem już o Kate??

Wady- infantylizm i wtórność. Sporo nieścisłości i niedomówień fabuły. Totalnie nieprzemyślany scenariusz. Przewidywalność... przykłady?? Ano pierwszy – Selene zabija Viktora który był przywódcą wampirów- i budzi Markusa który przywódcą nie był- mimo że był najstarszym z nich. Markus zaś nie zamierza pomścić go ale szuka Selene bo ona ma klucz do więzienia jego brata. – mimo odwiecznej nienawiści miedzy wampirami a lykeanami bracia się kochają i bronią się wzajemnie. Co nie przeszkadza im masowo produkować nowych wampirów i lykean i równie masowo ich szczuć na siebie w wojnie. Ale najlepszy jest ich szanowny Tatuś.. Aleksander Corvinus...pojawia się niewiadomo skąd.. jako nie ingerujący obserwator pochłonięty obsesja ratowania zwykłych ludzi... sam ma postać ludzką i niezbyt przekonująco wypada jako silniejszy od Markusa- Markus z kolei wygłaszając bezsensowna i patetyczną kwestie... – zabija swojego rodziciela...i leci by pomóc braciszkowi. Tyle w skrócie...
Podsumowując. Film pod względem warsztatu i fabuły to.. łagodnie mówiąc dno. Ale mi się subiektywnie podobał. Lubię wampirki i Kat... znaczy teges... klimat fajny w sumie.

Fakty:
Underworld:: Evolution
Reżyseria : Len Wiseman
Scenariusz : Danny McBride
Len Wiseman
Obsada :
Kate Beckinsale - Selene
Scott Speedman - Michael Corvin
Bill Nighy - Viktor
Shane Brolly - Kraven
Michael Sheen - Lucian
Tony Curran - Marcus
Zdjęcia : Simon Duggan
Muzyka : Marco Beltrami
Scenografia : Michael Billings
Lin MacDonald
Producent : David Coatsworth
Gary Lucchesi
Tom Rosenberg
Skip Williamson
Richard S. Wright
Dystrybutor w Polsce : Best Film
Rok produkcji : 2005
Czas trwania : 100 min
Strona oficjalna : www.sonypictures.com/movies/underworldevolution[/blok]


Autor: 323


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności