RPG


[GryRPG]


Ferin - Prolog

[blok]Gdy powoli wkroczyłeś do mitycznej sali gdzieś w podziemiach zauważyłeś mały stolik naprzeciwko wejścia, na tym stoliku leżała stara zakurzona księga oświetlana przez promienie księżyca wpadające przez otwór w suficie. Zbliżyłeś się do niej powolnym krokiem który roznosił echo po sali oraz korytarzach którymi tu dotarłeś. Otworzyłeś księgę wahając się z lekka poczym zacząłeś czytać…
„Drogi podróżniku, skoro udało dotrzeć ci się aż tutaj, do mrocznych zakamarków podziemia twojego świata nie pozostało mi nic jak tylko udostępnić ci portal którego zapewne szukałeś. Jeżeli zaś trafiłeś tu przypadkiem bo los tak chciał to zaraz ci wszystko wytłumaczę.

Otóż księga którą właśnie czytasz jest jakby kluczem do magicznego świata fantazji a konkretnie to otwiera ona portal do krainy zwanej Ferin gdzie jeżeli tylko zapragniesz możesz przeżyć niesamowite przygody, poznać wiele najdziwniejszych stworzeń przyjaznych jak i wrogich dla ciebie. Czyli inny mi słowem Ferin to kontynent świata fantastycznego pełen przygód i zagadek. Ten tom zawiera także wszelkie informacje dotyczące tego właśnie kontynentu. Gdy skończysz czytać tę przed mowę otworzy się portal dzięki któremu będziesz mógł wkroczyć do całkiem innego świata różniącego się od tego bardzo wieloma rzeczami. Na podjęcie decyzji będziesz miał tylko 30 sekund bowiem po upływie tego czasu, portal jak i księga zniknął na wieczność. A więc, Krotto entado ve do!”

Po przeczytaniu tych słów coś zaczęło razić cię w oczy, gdy się odwróciłeś ujrzałeś na środku pomieszczenia niebieską smugę światła która zaczęła kształtować się w koło. Zostało ci 30 sekund na decyzję, zostać w zwykłym monotonnym świecie, czy trafić do pełnego przygód świata fantazji i wyobraźni. Jednak po głębokim namyśle postanowiłeś wskoczyć w portal przekraczając w ten sposób próg nowego świata oraz granice wyobraźni…
[/blok]


Autor: 4


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności