Niewidzialny Uniwersytet


[Artykuły]


Diabły, demony i Szatan, czyli słów kilka o złu

[blok]Chciałbym skorzystać z okazji, że jestem członkiem numer 666 w Gildii, i napisać coś na temat związany właśnie z tym numerkiem. Jak nietrudno się domyślić, jest to numer Szatana. Słów kilka o numerkach: w Biblii jeżeli coś było potrojone, znaczyło to tyle co „mega”. Siódemka, dwunastka i czternastka są to błogosławione biblijne liczby. Natomiast szóstka i trzynastka są przeklęte, ponieważ są to niepełne siódemki, wielokrotności siódemki lub są ponad dwunastką. Nie znaczy to, że wszystko powyżej dwunastki jest przeklęte.
Powracając do tematu, potrojona szóstka oznacza wielkie przekleństwo, wielkie zło. Chciałbym wam opisać różne wcielenia Szatana.

Najbardziej znanym jest chrześcijański Szatan, czyli z hebrajskiego „oponent”. Sataniści widzą Szatana jako rosłego mężczyznę z głową kozła i kozimi nogami. Diabeł natomiast, czyli jego sługa czy upadły anioł (Szatan też jest upadłym aniołem, ale diabły traktujemy jako istoty „niższego rzędu”), ma mieć jedną nogę kozła a drugą normalną. Diabłów było wiele, począwszy od diabelskich książąt Lucyfera, Beliala i Lewiatana, a skończywszy na Thocie, Panie czy Mefistofelesie.
Historia większości demonów czy diabłów jest jednakowa: zeszli z drogi Boga owładnięci złem, stali się upadłymi aniołami. Jednak mało się mówi kim byli w innych religiach. Lucyfer jest znany jako „ten, który przyniósł światło”. Grecy i Rzymianie nazywali jego imieniem poranna gwiazdę. Został skojarzony z Lilith oraz wężem kusicielem z Raju. Belial to z hebrajska „ten, który nie ma Pana”, natomiast Lewiatana znamy z opowieści o Atlantydzie jako wielkiego węża morskiego. Hebrajczycy utożsamiali go sobie z wężem z Raju. Jednak większość diabłów i demonów to istoty symbolizujące samozadowolenie i zaspokojenie żądz zaczerpnięte z innych wyznać i mitologii. Weźmy na przykład Pana (mitologia Grecka), który był przedstawiony jako człowiek z nogami i rogami kozła. Był to bożek lasu, symbolizował wolność i pewność siebie, a został utożsamiony z diabłem!! Dla odmiany demon Azazel wcześniej był sumeryjskim bóstwem uczącym ludzi wyrabiania broni i kosmetyków. Dla ścisłości: magia też jest złem według średniowiecznych demonologów, którzy w szeregi najstraszliwszych diabłów wpisali Thota – egipskiego boga magii. Przykładów jest wiele, a większość właśnie taka.
Słów kilka o Szatanie chrześcijańskim: jest zdrajcą Boga, kusicielem, kłamcą. Można przytaczać wiele biblijnych przykładów przejęcia przez niego dusz ludzkich i zwierzęcych. Zaprzepaścił swoją dusze, nie wierzy już, że ona się liczy. Stał się zwierzęciem i robi zwierzęta z ludzi.
Pewnie niektórzy z was nie wierzą w jego istnienie, uznają istnienie tylko Boga, i tym samym Boga obwiniają za wszelkie zło. Nie czas na religijne rozważania, powiem tyle: Szatan istnieje i może być tuż obok…. Strzeżcie się….
[/blok]


Autor: 181


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności