Niewidzialny Uniwersytet


[Akademia Nauk]


Iluminaci

[blok]Iluminaci to najbardziej tajemnicza grupa powstała w przeszłości. Do dziś nie wiadomo czy istnieli, a być może istnieją naprawdę. Nazwa „Illuminati” pochodzi od łacińskiego słowa „oświecenie”. Założyli ją naukowcy we Włoszech. Jej celem miało być rozwijanie nauki bez względu na stanowisko Kościoła. Jako że grupa powstała w średniowieczu, za czasów gdy palono czarownice i karano heretyków, Kościół nie zgadzał się na wyjaśnianie spraw związanych z religią w sposób naukowy. Tak więc wszystkich matematyków, fizyków, biologów i innych uczonych traktowano jak głoszących herezję.
Niektórzy z bractwa chcieli zwalczać tyranię kościoła za pomocą przemocy, ale sprzeciwiał temu przewodniczący, który był pacyfistą. Według legendy był to Galileo Galilei – Galileusz. Był on jednocześnie gorliwym katolikiem, który chciał udowodnić istnienie Boga za pomocą nauki. Niestety Kościół nie pragnął zjednoczenia religii i nauki. Dlatego właśnie aresztowano Galileusza.
Potem bez przewodnictwa grupa zaczęła popełniać błędy. Gdy urośli w siłę, Kościół uznał ich za najniebezpieczniejszą organizację zagrażającą chrześcijaństwu. Potępił je i nazwał „Shaitana”. Stąd wzięło się słowo szatan.
Podobno istniały pięć znaków zgrupowania. Były to ambigramy, czyli słowa, które po odwróceniu o 180 stopni wyglądały tak samo. Były to angielskie słowa oznaczające żywioły: AIR FIRE EARTH WATER. Piątym było połączenie wszystkich znaków w jeden ambigram.

Wiadomo także o tajemnej ścieżce, która pozwalała doprowadzić nowych członków do centrum zgrupowania. Było to 5 miejsc związanych z żywiołami.

Z owym zgrupowaniem związany jest jeszcze jeden przekręt. Może ktoś z was oglądał ostatnio film, który ma niezbyt dobre recenzje. Mówię tu o Skarbie Narodów (film jest na serio fajny). Jeżeli pamiętacie w filmie występuje mowa o wszechwidzącym oku, zakończeniu piramidy. Symbol ten znajduje się na każdym banknocie w USA o pewnym nominale, którego teraz nie pamiętam. Mianowicie owy symbol jest także znakiem iluminatów. A nie, jak mowa jest w filmie, znakiem templariuszy. Chociaż w pewnym okresie iluminaci stanowili jedność z templariuszami więc...
Iluminaci niestety (stety) znikneli w XVIII w. Dotąd nie odnaleziono żadnych śladów po tej grupie.Zaczerpnięte z książki Dana Browna pt: „Anioły i demony”

[/blok]


Autor: 64


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności