Mity, Legendy, Baśnie


[Mity, Legendy, Baśnie]


Madareth

[blok]Madareth są legendarną rasą, która kiedyś była bogami. Uważano ich za wojowników doskonałych. Nieposłuszeństwo i niechęć do podporządkowania sprawiły, że Madareth zostały strącone przez Najwyższego do czeluści Otchłani - świata, w którym wystarczy chwila, by nawet najsilniejszy został zgładzony; miejsca, w którym nie można być niczego pewnym. Tam już i tak małoliczna grupa Madareth została prawie że zgładzona. Tam upadli bogowie utracili swoją i tak niewielką Moc, pozostała im tylko niespotykana odporność na magię. Tylko nieliczne przetrwały. Ci, którzy przeżyli stali się jeszcze bardziej dzicy i nieprzystępni. W walce nie okazywali litości. Ludzie zaczynali nawet uważać, że nie posiadają uczuć.
Madareth posiadają formę nie różniącą się od ludzkiej. Wszystkie osobniki, gdy osiągnęły już dojrzałość, przechodzą Przemianę, która za pierwszym razem przebiega bardzo gwałtownie i boleśnie a także jest bardzo niebezpieczna, gdyż wtedy Madareth zyskują wiele zdolności, których nagłe pojawienie się wywołuje szok dla organizmu i może prowadzić do szaleństwa a nawet samobójstwa. Z tego powodu ginęło wiele osobników w trakcie pierwszej Przemiany. W jej trakcie ciało Madareth ulega transformacji: skóra ciemnieje, by w końcu przybrać czarny kolor a jednocześnie twardnieje i staje są najlepszym znanym nam pancerzem; z dłoni wyrastają im czarne, długie, zakrzywione i mocne pazury mogące z łatwością rozszarpać ciało do kości nie zważając na wszelkiego rodzaju zbroje; kły nieco się wydłużają i mogą służyć do rozszarpywania przeciwnika; wszystkie ich zmysły ulegają wyostrzeniu do granic możliwości - słyszą najmniejszy szelest z odległości kilkudziesięciu kroków; oczy przybierają kolor stalowoszary a źrenice stają się pionowe jak u kota czy węża i w nocy widzą tak samo dobrze a nawet lepiej niż w dzień; głos staje się ostry, syczący i metaliczny. Już samo to sprawia, że Madareth to zadziwiające i przerażające stworzenia. Ale to jeszcze nie wszystko. Z ich ramion wyrastają potężne, czarne skrzydła zapewniające właścicielowi swobodę poruszania. Poza tym Madareth regenerują się szybciej niż jakiekolwiek znana dotąd istota podobna wyglądem człowiekowi. Przemiana powoduje nie tylko zmiany fizyczne, ale i psychiczne: ich odczucia stają się jakby bardziej... zwierzęce, przez to stają się jeszcze bardziej dzicy, gwałtowni i agresywni, kierują się instynktem, nie zastanawiają się nad skutkami swoich działań; ich emocje są czyste, nie skażone ludzkimi normami, zakazami i nakazami, przez co stają się jeszcze bardziej niebezpieczni. Nie zawsze potrafią siebie kontrolować. Przychodzi im to dopiero z czasem.
Co tu dużo mówić. Pod względem fizycznym Madareth są wojownikami doskonałymi, sam ich wygląd po Przemianie sieje zgrozę w szeregach przeciwnika, lecz bardzo ciężko je zmusić do uległości. Władca, któremu udałoby się namówić upadłych bogów do współpracy niewątpliwie mógłby opanować świat., jednak natura Madareth jest bardzo przewrotna - nie chcą się nikomu podporządkować, nie potrafią znieść, gdy ktokolwiek nad nimi dominuje, nie chcą być od nikogo zależne. Madareth chcą sami sobie być panami i gdy ktokolwiek spróbuje ograniczyć ich niezależność nie zawahają się zabić.
Ludzkość już prawie nie pamięta czasów, gdy Madareth walczyły, czy nawet stąpały po krainach Fallathanu. Niewielu śmiertelnym dane było ich zobaczyć. Pamięć o nich prawie zaginęła. Do niedawna były już nawet nie legendą, lecz bajką, która dorośli opowiadali swoim dzieciom, sami nie wierząc w to, co mówią...
„Mity i fakty dotyczące Madareth” autorstwa Vivianne Kalarabeth
[/blok]


Autor: 28


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności