[Książki]


Colfer, Eoin - Artemis Fowl - Arktyczna Przygoda

Autorem tej książki jest urodzony w 1965 roku Eoin Colfer, od niedawna nauczyciel w rodzinnym Wexword. Napisał wiele znanych książek m.in. "Benny and Omar", "Going Potty" i "Lista Życzeń". Pierwsza część przygód Artemisa przyniosła mu światową sławę oraz wiele prestiżowych nagród m.in. "British Book Awars".
Artemis Fowl to trzynastoletni genialny przestępca. Po wyłudzeniu złota elfom, oddał połowe łupu kapitan Holly Niedużej, tym samym kupując zdrowie psychiczne swojej matki, Angeliny. Pani Fowl przerażona dwuletnią działalnością przestępczą swojego syna, umieściła go w "Szkole dla młodych dżentelmenów św. Bartleby'ego". Nie zważając na tą przeszkodę, chłopiec nadal poszukuje ojca, który zaginął podczas rejsu własnym okrętem towarowym u wybrzeży półwyspu Kolskiego. Okazuje się, że jest on więźniem rosyjskiej mafii. Na domiar złego, młodego Fowla aresztuje funkcjonariuszka elfiej policji "SKRZAT" (Specjalny Korpus Rozpoznawczy do Zadań Tajemnych), kapitan Holly Nieduża. Artemis jest podejrzany o zaopatrywanie przestępczej organizacji goblinów, Bwa'Kell, w zakazane źródła energii, czyli ludzkie baterie. Ale czy to naprawdę on? Być może to sam Fowl potrzebuje pomocy...
Warto wspomnieć że Artemis jest bohaterem dynamicznym. Z początkowego wroga numer jeden wróżek, staje się ich sprzymierzeńcem i pomaga w walce z goblinami a elfy w odzyskaniu jego ojca.
Książka jest pełna humoru zabarwionego lekką ironią, co powoduje że czyta ją się z przyjemnością. Jest to również zasługa dynamicznie rozwijającej się akcji. Jedyne co tak naprawdę mi się nie podoba w ?Arktycznej Przygodzie? to oklepany do bólu temat walki dobra ze złem (w tej części głównym złoczyńcom nie jest Fowl, tylko pewien elf i chochliczka). Mimo wszystko warto wydać te nie całe trzydzieści złotych na tę książkę. Moja ocena to 8/10.


Autor: 327


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności