[Książki]


Pilipiuk, Andrzej - „2586 kroków”

[blok]„2586 kroków” to dzieła zebrane. Książka zawiera czternaści opowiadań:
- pierwsze to tytułowe opowiadanie „2586 kroków”
- drugie, „Samolot do dalekiego kraju”
- trzecie, „Wieczorne dzwony”
- czwarte, „ Parszywe czasy”
- piąte, „Szansa”
- szóste, „Mars 1899”
- siódme, „W moim bloku straszy”
- ósme, „Atomowa Ruletka”
- dziewiąta, „Wiedźma Monika”
- dziesiąte, „Griszka”
- jedenaste, „Bardzo obcy kapitał”
- dwunaste, „Vlana”
- trzynaste, „Szambo”
- czternaste, „Strefa”

Książka zawiera 521 stron więc opisze tylko tytułowe opowiadanie i te które mi się najbardziej podobało, czyli „Vlana”„2586 kroków” rozpoczyna się przybyciem słynnego polskiego lekarza, doktora Pawła Skórzewskiego do norweskiego miasteczka Bergen. W mieście wybuchła epidemia nieznanego rodzaju trądu. Razem z lekarzami, Armauerem Hansenem i Danielsenem, próbuje znaleźć lekarstwo na śmiertelną chorobę. Od pacjentów słyszą cztery słowa: „dorwijcie go i zabijcie”. Skórzewski dowiedział się że odnoszą się do miejscowej legendy. Według niej stwórcą zarazy jest Duch Trądu. Doktor dowiaduje się również o drugiej legendy. Mówi ona że niezależnie z której części Bergen idzie się do szpitala, zawsze naliczy się dwa tysiące pięćset osiemdziesiąt sześć kroków. Co dziwne ta legenda sprawdza się lekarzom. W pierwszą początkowo nie wieżą ale zmieniają zdanie gdy coraz częściej widzą dziwnego starca w kapturze. W końcu urządzili polowanie na Ducha Trądu. Czy im się uda? Co wspólnego z Demonem ma druga legenda? Odpowiedzi na tę pytania znajdziecie po przeczytaniu tej książki.


Z całej książki najbardziej podobało mi się opowiadanie „Vlana”.


Główną bohaterką jest Młoda polka-wampirzyca, córka słynnego polityka. Ojciec wysłał ją do drugiego świata (ludzi), by zabiła wampira Jakubowskiego, który grasował po ludzkiej Warszawie. Jakubowski był narkomanem uzależnionym od ludzkiej krwi. Vlanie pomagają tajni agenci, wilkołaki. Jest to rodzeństwo, Sławek i Nina. Czy razem dorwą Jakuboweskiego? Jeśli was to zaciekawiło, to koniecznie przeczytajcie to opowiadanie.

Książka jest niezwykle pomysłowa, z każdą stroną coraz bardziej zaskakuje i zaciekawia. Warto wydać te 29,99 zł żeby ją kupić.


Na koniec warto wspomnieć co nieco o autorze. Andrzej Pilipiuk urodził się w 1947 roku. Z wykształcenia jest archeologiem. Interesuje się publicystyką, historią iposzukiwaniem meteorytów. Debiutował w 1996 roku w czasopiśmie Feniks opowiadaniem „Hiena” Jego najsłynniejsze książki to „ Kroniki Jakuba Wędrowycza”, „Czarownik Iwanow”, „Weźmiesz czarno kure...”, „Zagadka Kuby Rozpruwacza”. W 2003 roku ukazała się powieść „Kuzynki”, a rok później jej kontynuacja „Księżniczka” W przygotowaniu są: „Operacja Dzień Wskrzeszenia”, „ Norweski dziennik” oraz „Dzidziczka”.[/blok]##edit_bycuruni_nadira 2006-04-07 22:14:49##ed_end##


Autor: 327


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności