[Książki]


Dan Brown

[blok]autor ,,Kodu Leonadra da Vinci”, ,,Anioły i demony” ,,Cyfrowa Twierdza” ,,Deception Point”

urodził się 22 czerwca 1964 roku, w Exeter (stan New Hampshire) w USA. Jego rodzicami był wyróżniony Nagrodą Prezydencką profesor matematyki oraz artystki i wykonawczyni muzyki sakralnej. Dan Brown dorastał wśród paradoksów nauki i religii, co bez wątpienia widać w jego powieściach. Skończył Amherst College oraz Phillips Exeter Academy, gdzie pracował jako wykładowca języka angielskiego, zanim poświęcił się całkowicie pisaniu. Jego żona Blythe jest historykiem sztuki i malarką (oczywiście jej zainteresowania zauważamy w książkach Dana Browna)

W 1996 zainteresowania Browna dziedziną łamania kodów oraz tajnymi agencjami rządowymi sprowokowały go do napisania pierwszej powieści ,,Cyfrowa Twierdza”, która szybko znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów internetowych. Jej akcja, umieszczona wewnątrz sekretnych struktur Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, porusza problem wątłej granicy pomiędzy prywatnością obywateli a narodowym bezpieczeństwem.

Kolejny thriller, ,,Deception Point”, również koncentruje się na podobnych zagadnieniach moralności w polityce, strukturach narodowego bezpieczeństwa oraz najnowszych technologiach.

W swej trzeciej powieści ,,Anioły i demony”, thrillerze naukowo-religijnym, stworzył postać Roberta Langdona - harwardzkiego profesora ikonografii i sztuki religijnej, który jest również głównym bohaterem czwartej, bez wątpienia najgłośniejszej powieści Dana Browna -,, Kodu Leonarda da Vinci”


,,W gatunku literatury sensacyjnej Dan Brown to obecnie autor nr 1 na świecie. Pisze się o nim jako o najinteligentniejszym współczesnym twórcy thrillerów, który umiejętnie łączy teorie spiskowe w stylu Roberta Ludluma z erudycją Umberta Eco oraz talentem Harlana Cobena do konstruowania skomplikowanych intryg i piętrzących się na każdej stronie zagadek. Jego dorobek literacki obejmuje cztery powieści; najsłynniejsze to \"Anioły i demony\" i królujący na listach bestsellerów kontrowersyjny \"Kod Leonarda da Vinci\". Ich bohaterem jest wykładowca na Harvardzie, historyk i badacz symboli Robert Langdon, tropiący tajemne stowarzyszenia i sekrety, których ujawnienie może odmienić losy świata.”

Z okładki książki Dana Browna

Oficjalna strona Dana Browna : http://www.danbrown.com/[/blok]##edit_byfrija 2006-02-10 19:40:03##ed_end##


Autor: 57


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności