Kroniki Fantastyczne


[Świat Mroku]


Nieumarli - potężni wrogowie

[blok]Nieumarli są istotami, które po śmierci powróciły do „życia”. Pałają oni nienawiścią do wszystkich żyjących. Nie dzierżą światła w każdej jego postaci. Stwory te są odporne na trucizny, paraliż, uśpienie oraz wszelkiego rodzaju choroby. Błąkają się w różnych zakątkach świata, często przebywają w miejscu swojej śmierci. Przyczyn ich ponownego „narodzenia się” jest dużo. Jedną z nich jest wskrzeszenie przez nekromantę, mrocznego maga. Po wskrzeszeniu przez niego nieumarli są zazwyczaj pod jego całkowita kontrolą i wykonują jego rozkazy. Mogą oni również powstać ze zła, które zagnieździło się w ich sercach, kiedy jeszcze żyli. Istnieje bardzo wiele rodzajów nieumarłych. Jest to spowodowane tym, że praktycznie wszystko, co żyje, może zostać przywrócone do „życia” za pomocą nekromancji. Poniżej zamieściłem opisy niektórych nieumarłych.
Allipy – czarne widma, przypominające nieco poprzednie wcielenie, które rozpływają się od pasa w dół. Pozostają one po samobójcach, którzy zostali doprowadzeni do obłędu. Osoby, które były przyczyną śmierci samobójczej są ścigane przez allipy nawet na kraniec świata. Przez całe ich „życie” towarzyszy im udręka i przerażenie jednocześnie. Nie potrafią one zadać żadnych obrażeń, nawet najmniejszych. Jednak żądza zemsty, która tli się w nich, zmusza je do atakowania. Aby móc pokonać te zjawy potrzebna jest magia lub zaklęta broń.
Bodaki – osoby zniszczone przez zło, które w sobie nosiły , po śmierci stają się bodakami. Wyglądem ci nieumarli przypominają swoją postać za pierwszego życia. Ich ciała pokrywa szara, nieowłosiona skóra. W oczodołach zaś osadzone są białe, mętne oczy, które nie wyrażają żadnych uczuć. Ciała tych nieumarłych są niszczone przez najmniejsze nawet promienie światła słonecznego. Bodaki potrafią zabijać swoje ofiary za pomocą wzroku, dlatego podkradają się do nich, a następnie niespodziewanie patrzą im w oczy. Zabita w taki sposób osoba przemienia się w bodaka po upływie jednego dnia. Czasami bodaki dostrzegają w swym przeciwniku swoje dawne odbicie.
Cienie – zbudowane są z żywej ciemności. Są one bardzo niebezpieczne, ponieważ nie można ich zauważyć. Zaczynają być widoczne dopiero w jasno oświetlonych pomieszczeniach, których bezwzględnie unikają. Ich ataki są błyskawiczne. Dotyk cieni powoduje wewnętrzny chłód niebytu. Jeżeli nie chcemy spotkać się z jakimkolwiek cieniem, musimy strzec się ciemności.
Ghule – istoty te wyglądają prawie identycznie jak ich pierwsze wcielenie (różnią się ciemnymi plamami na ciele i wyłaniającymi się powoli kośćmi). Legenda głosi, że stajemy się ghulami, gdy skosztujemy mięsa człowieka lub przedstawiciela innej, rozumnej rasy. Spotkać je możemy głównie na cmentarzach oraz polach bitew. Spowodowane jest to tym, że żywią się oni zwłokami zmarłych. Ghule są dzikie i przebiegłe. Jeżeli po zabiciu, ofiara ghula nie zostanie skonsumowana, może stać się taką istotą.
Mohrgy – są to szkielety humanoidów z pozostałymi wnętrznościami i długim, chrząstkowym językiem zakończonym pazurami. Za życia mohrgy były seryjnymi zabójcami. Ich jedynym pragnieniem jest ponowne powrócenie do życia, do takiego, jakie było ono przedtem. Mylone są często z zombie i ghulami.
Mumie – zmumifikowane zwłoki przywrócone do życia za pomocą czarów. Ich wysuszone ciała pokryte są wiekowymi bandażami, które nierzadko są skamieniałe. Mumie nie roztaczają wokół siebie odoru zgnilizny, co jest wyjątkiem wśród nieumarłych. Zwiastunem ich nadejścia może być zapach przypraw. Ich krok jest chwiejny i powolny, wzbogacany ponurym jęczeniem. Są one strasznie bezlitosne i wytrwałe w dążeniu do celu. Walczą za pomocą potężnych uderzeń pięściami. Są wyjątkowo wrażliwe na ogień. Mumie można spotkać na każdej pustyni, gdzie trwają jako strażnicy skarbów ukrytych w grobowcach i świątyniach.
Spektry – wyglądają podobnie jak za życia, z tą różnicą, że często są lekko przezroczyste i unoszą się w powietrzu. Potrafią przenikać przez ściany, stropy oraz podłogi. Powietrze, które je okala jest nasączone mrożącym krew w żyłach chłodem. Ich dotyk wysącza energię życiową. Zwierzęta potrafią wyczuć spektry z odległości dziewięciu metrów. W świetle słonecznym ci bezcieleśni nieumarli, nawiedzający miejsce swej śmierci, są bezsilni.
Szkielety – ożywione kościotrupy przybrane w szczątki swych ubrań z poprzedniego życia. W ich oczodołach żarzą się czerwone ogniki. Szkielety potrafią wykonywać tylko i wyłącznie rozkazy swych twórców. Atakują oni tak długo, aż same nie zostaną zniszczone lub nie zwyciężą. Są całkowicie odporne na zimno, a broń kłująca i tnąca nie zadaje im zbyt dużych obrażeń.
Upiory – przypominają oni istotę, którą ongiś byli. Obraz ten jednak został zniekształcony. W ich oczach widać nienawiść i dzikość. Zęby mają ostre niczym brzytwy. Natknąć się na nich możemy w pobliżu kurhanów, w katakumbach i innych, podobnych miejscach.
Wampiry – drapieżnicy polujący nocą. Są związani z trumnami oraz z ziemią z ich grobów. Wyglądają jak za życia. Ich ubiór jest elegancki i bogaty – prawdziwa arystokracja pośród nieumarłych. Nie mają cieni, ani odbić w lustrze. Odstraszyć ich można za pomocą czosnku, luster oraz świętych symboli, na przykład krucyfiksów. Nie mogą oni również przechodzić przez płynącą wodę. Wampiry mogą zostać zabite przez wbicie w ich serce osikowego kołka, a następnie odcięcie głowy.
Widma – są zrodzone ze zła i mroku. Nienawidzą żywych i światła słonecznego. Posiadają w miarę humanoidalne kształty. Zamiast oczu maja parę czerwonych, świecących punkcików. Czasami mogą być opancerzone i uzbrojone. Są wyczuwane przez zwierzęta z odległości dziewięciu metrów.
Zombie – ożywione za pomocą czarnej magii ciała zmarłych, które bardzo często są w zaawansowanym stopniu rozkładu. Każdemu ich ruchowi towarzyszy wydzielający się odór zgnilizny i śmierci. Są to nieumarli zdolni jedynie do wykonywania rozkazów swego twórcy.
Nieumarli są wszędzie. Czają się w kryptach, grobowcach, katakumbach, na cmentarzach... Możemy mieć z nimi do czynienia nawet we własnych domach... Módlmy się, aby nasze dusze po śmierci nie zostały zmuszone do ponurej i smutnej egzystencji jako nieumarli...[/blok]


Autor: 619


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności