Kroniki Fantastyczne


[Świat Mroku]


Kości zostały rzucone

[blok] A więc chcesz się dowiedzieć czegoś o stworzeniach złożonych z kości? Proszę bardzo, przekaże Ci tą wiedzę, jednak pamiętaj, że wiedza niesie ze sobą odpowiedzialność.

Poruszyła się stara mogiła,
z grobu powstaje pradawna siła.
Od teraz zabijać będzie znacznie prościej,
za ciebie mordować będzie przecież potężny kościej.

Smok zrodzony z cienia,
pozbawiony przez licza sensu istnienia.
Śmierć zadaje śmierć, upiór zadaje ból,
chociaż nie chcesz, to jest nieumarłych król.


Szkielet, zwykłe kości ożywione za pomocą czarnej magii. Podstawowy stwór armii nekromanty. Zostaje stworzony ze szczątków, jeśli tylko nie rozsypały się w pył. Im szczątki są starsze, tym potężniejszy jest szkielet- jednocześnie jego ożywienie wymagać będzie od nekromanty większych umiejętności. Ci najpotężniejsi, potrafią stworzyć szkielety wspomagając kości metalami, dzięki czemu szkielet ten jest trudniejszy do pokonania. Dodatkowo szkielety wzbudzają strach w każdej armii, z którą walczą.

Stwór ten nie musi przypominać humanoida, lecz może być dowolnym stworzeniem złożonym z kości. Szkielety nie muszą oddychać, więc mogą poruszać się pod wodą przez dłuższy czas. Uzbrojone są zazwyczaj w to, co znajdą lub dostaną od swoich panów, a więc miecze, topory, włócznie i maczugi, czasami mają szczątki zbroi.Szkielety są głupie, lecz nigdy nie atakują smoków; wystarczy przecież mały podmuch skrzydeł i nie ma gościa. Co? A tak, mieliśmy mówić o was, przepraszam.

W walce z nimi nie należy używać broni kłutej, ponieważ szkieletowi ta broń nie jest w stanie zagrozić. Szkielety są bardzo podatne na wszelki uderzenia obuchowe i magiczne wybuchy. Alchemicy są ich prawdziwym horrorem, wystarczy jedna mała buteleczka i bum. Co do magii, szkielety są całkowicie odporne na wszelkie czary dotyczące umysłu, ducha i ciała (zgadnij, dlaczego, hehe) , niezbyt skutkują czary ciemności, lecz pozostałe mają normalną skuteczność (smoki polecają ogniste kule i ściany ognia) .


Innym ohydnym tworem nekromantów złożonym z kości są upiorne smoki. Twory te powstają podobnie jak szkielety tylko, że zamiast szczątków ludzkich użyte są kości smoków (wyobrażacie sobie te zohydzenie?) .Jako że do ich stworzenia użyto szczątki smoków stwory te są wyjątkowo potężne, (chociaż nie tak silne jak żywe smoki) . W walce wzbudzają nieopisane przerażenie, nikt nie jest w stanie wytrzymać ich pustego spojrzenia. Przeciwników zazwyczaj rozszarpują potężnymi pazurami lub zabijają swymi trującymi oparami. Przeciwko tym potworom należy używać wszystkiego, co zadaje obrażenia obuchowe, należy darować sobie długie miecze, ponieważ smocze kości są niezwykle twarde. Z magii należy używać czarów opartych na żywiole ziemi, ponieważ czary te są niezwykle skuteczne w niszczeniu czegokolwiek. Smoki te występują praktycznie w tylko Eratni, jednak we wszystkich światach zajmują pierwsze miejsce na liście smoczych wrogów.

Tytani? Hm, tytani są naszymi naturalnymi wrogami, natomiast te istoty są obrazą dla każdego smoka i należy je zniszczyć.
[/blok]


Autor: 26


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności