Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Garret - Mistrz złodziejskiego rzemiosła

[blok]"Nie będziesz kradł z domu który ja wybudowałem"

Księga Młota

Dzieci żyjące w lekko stechnizowanej, choć stylizowanej na średniowieczne miasto mieścinie o orginalnej nazwie City nie mają lekko. Muszą kraść, lub służyć za gońców,aby nie umrzeć z głodu. Z Garretem było podobnie. Lecz pewnego przechadzając się po zatłoczonej miejskiej uliczce dostrzegł w tłumie pewnego nietypowego człowieka. Mężczyzna odziany był w czarny płaszcz i swobodnie przechadzał się po miejskiej uliczce. Garret zauważył na jego palcu drogocenny pierścień który postanowił sobie przywłaszczyć. Podkradł się do mężczyzny i już prawie zdobyłby klejnot, gdyby nie czujność kapturnika. Mężczyzna chwycił go swoją kościstą dłonią po czym rzekł: "Potrzebujemy takich zdolnych chłopców jak ty". Mężczyzna należał do bractwa "opiekunów". Celem bractwa było utrzymanie równowagi między dobrem a złem. Werbowali młodych i sprawnych fizycznie chłopców, aby przekształcić ich w członków swego bractwa. Garret zgodził się do niego dołączyć, tak zaczeła się jego nauka... Po latach spędzonych wśród "opiekunów" Garret postanowił odłączyć się i rozpocząć własną karierę. Miasto w którym żyje nie jest bezpiecznym miejscem. Działają w niej 3 niezależne frakcje mające olbrzymi wpływ na życie mieściny. Pierwszych z nich { "opiekunów"} przedstawiłem na początku, kolejni to:

Młotowcy - jest to militarny zakon czcicieli mitycznego boga zwanego "Wielkim budowniczym". Młotowcy walczą o sprawiedliwość, lecz przy jej wymierzaniu kierują się własnym kodeksem etycznym. Członkowie zakonu podczas walki używają ciężkich młotów, co czyni ich trudnymi przeciwnikami. Posiadają również własne więzienia ukryte we wnętrzach jaskiń. W więzieniach tych przetrzymują przestępców jakich udało im się schwytać. do jednego z nich { Cragnsfeld} Garet włamuje się aby odbić wspólnika.

Poganie - zakon czcicieli pogańskiego boga zwanego Liściołaczkiem. Bóg owy jest pradawnym bogem lasów, który skrycie planuje powrót do świata i odzyskanie władzy.

Tak jak już mówiłem Garret po odłączeniu się od "opiekunów" rozpoczyna własną karierę. A jest to kariera złodzieja włamywacza. W krótkim czasie staje się zmorą bogaczy i strzegących ich willi strażników, a także straży miejskiej i stojącego na jej czele kapitana Hugena. Korzystając z bogatego arsenału, w skład którego wchodzi łuk z kilkoma rodzajami strzał,miecz, pałka, bomby gazowe i błyskowe a także wytrychy Garret jest w stanie dokonać każdego włamania. Porusza się jak cień po cudzych posesjach, aby za pomocą zadanych znienacka ciosów pałką ogłuszać strażników. Czasem jednak stosuje bardziej brutalne metody i za pomocą strzał uśmierca nieszczęsnych strażników. Podąża w mroku i ciszy wykorzystując w pełni swoje mistrzowskie umjejętności skradania się. Jednak kradnie tylko dla siebie. Nie obdarowywuje biednych, dla niego liczy się tylko dobrobyt jaki zapewnia sobie. Jednak działalność jaką prowadzi nie jest zbyt bezpieczna, przez co wplątuje się w liczne intrygi, w których biorą udział również członkowie podanych frakcji.

Opisana postać jest bohaterem serii gier "Thief". Niedawno ukazała się 3 gra z serii o podtytule "Deadly Shadows"
[/blok]


Autor: 150


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności