Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Boromir

[blok]Boromir jest najstarszym synem Denethora II, Namiestnika Gondoru, który ma swoją siedzibę w stolicy Minas Tirith. Od czasu rzezi na Polach Gladden i śmierci Isildura Gondorczycy nie mają króla. Zamiast niego wybrali szlachetnego Namiestnika, który będzie władać krainą do chwili powrotu potomka legendarnego Isildura, prawowitego dziedzica tronu. Prawdę mówiąc, okres bezkrólewia ciągnie się tak długo, że mieszkańcu Gondoru wątpią, iż ktoś taki istnieje.
Boromir wyprawia się na północ i przybywa do Rivendell, żeby odkryć znaczenie powtarzającego się snu o znalezieniu "Zguby Isildura" - przedmiotu, który przyczynił się do śmierci Wysokiego Króla. Przebywając w Rivendell, dowiaduje się, że Jedyny Pierścień jest w posiadaniu Froda Bagginsa - hobbita z zachodniego kraju.

Ze wszystkich królestw Śródziemia właśnie Gondor usytuowany jest najbliżej cienia. Z blanków Minas Tirith świetnie widać ciemne wieże Mordoru, a gondorscy wojownicy często muszą odpierać ataki orków i innych szkaradnych stworzeń Mrocznego Władcy.

Podobnie jak starożytny Wysoki Król Isildur, Boromir także chce wykorzystać Jedyny Pierścień, do obrony swoich poddanych. Jednak, kiedy okazuje się, że ciemnowłosy zaniedbany mężczyzna zwany Obieżyświatem to Aragorn syn Arathorna, wódz Dunedainów i dziedzic tronu Gondoru, Boromir nie wie, co sądzić. Nie jest pewien, czy rzeczywiście ma do czynienia z człowiekiem, którego przeznaczeniem jest zjednoczenie prastarego królestwa i wprowadzenie go w Norą Erę.

Pomimo wątpliwości zgadza się służyć Powiernikowi Pierścienia, staje się członkiem Drużyny Pierścienia. Ma miecz, tarczę, bawoli róg oprawiony w srebro i ozdobiony starożytnym pismem. Powiada się, że jeżeli ktoś potrzebujący pomocy zadmie w róg, niechybnie ją otrzyma. Jednak, kiedy atakowany przez orków Boromir zadął w róg, gdy drużyna wędrowała na południe, zapewne znajdował się zbyt daleko granic ojczyzny, żeby pomoc zdążyła dotrzeć w porę.

[/blok]


Autor: 136


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności