Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Tuor

[blok]" Błagam wychowajcie go w ukryciu
pośród was, przepowiadam bowiem
że wielkie dobro wyniknie za jego sprawą
dla elfów i dla ludzi[...]"

Tuor jest jedynym synem Huora i Riany i pochodzi z Trzeciego Rodu Edainów.Urodził się zaraz przed śmiercią swego ojca.Kiedy w rodzinnym mieście matki Tuora doszła plotka o największej z bitew o Beleriand(Nirnaeth Arnoediad) Riana wyruszyła na pustkowia aby dowiedzieć się czegoś więcej o jej mężu.Tam przygarnęły ją Szare Elfy.Nie minął rok jak na świat przyszedł Tuor.Jednak Riana oddała chłopca w opiekę u elfów a sama przemieżała pustkowia gdzie w końcu zległa i umarła pod Haudh-en-Ndengin.Tuor natomiast wyrósł na wysokiego pięknego młodzieńca o złocistych włosach.Był także silny i cechowała go odwaga.
Ulmo wyznaczył Tuora na swojego posłańca i kierował on jego poczynaniami dając mu różnego rodzaju znaki które powoli przygotowywały go do jego zadania.To zadania polegało na tym że Tuor miał ostrzec władcę Ukrytego Królestwa - Turgona przed zbliżającym się niebezbieczeństwem.Ulmo przydzielił mu więc towarzysza(Voronwego)który jako jedyny przeżył szalejący sztorm.Można powiedzieć że był to przypadek lecz Ulmo miał we wszystkim swój cel.
Tuor dotarł jednak do Gondollinu i tam spotkał się z władcą Ukrytego Królestwa.Turgon odrzucił pomoc Ulma przez swą dumę i Tuor także pozostał w mieście poznając i chłonąc wiedzę elfów oraz nabywając siłę.
W takcie pobytu w Gondollinie Tuor zakochał się w córce Turgona Idril i poślubił ją.Był to drugi w historii związek małżeński między elfami, a ludźmi.Następnej wiosny przyszło na świat owoc tego związku ich syn-Earendil.
Gdy jednak Gondollin został zaatakowany i zdobyty Tuor wraz z synem i żoną uciekli z miasta.Tuor który na równi z elfami kochał morze czuł tęsknote do niego.Tak więc na starość odpłynął wraz z Idril na Zachód.Podobno Tuor jako jedyny śmiertelny zaliczony został w poczet Eldarów i przyjęty w Eldamarze.
Tu się kończy historia Tuora niumyślnie przezemnie opowiedziana.W swych działaniach Tuor odznaczał się bystrościa umysłu oraz sprytem.Zawsze nienawidził orków i był ich zażartym wrogiem.

"Ale serce moje zawsze będzie tęskniło za morzem[...}"

[/blok]


Autor: 120


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności