Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Denethor

[blok]Denethor syn Ectheliona, ostatni namiestnik Gondoru. Był to człowiek dumny, odważny, obdarzony silną wolą. O większości spraw decydował sam - bez wahania.
W końcu samotny Denethor poślubił Finduilas z którą miał dwóch synów: Boromira i Faramira. W dwanaście lat później Finduilas zmarła a Denethor pogrążył się w żałobie. Jakiś czas po śmierci żony,Denethor zajrzał w palantir by dowiedzieć się o zamiarach wroga. Siła woli władcy Gondoru była tak wielka, że Sauron nie mógł przejąć kontroli nad jego umysłem. Mógł natomiast kontrolować wizje które pojawiały się w palantirze. Były to wizje których najbardziej się bał Namiestnik - upadek Gondoru i potegę Mordoru. Z tego powodu Denethor stracił całą nadzieje na pokonanie wroga. Nie ufał nawet Gandalfowi którego uważał za zdrajce który chce usunąć go z tronu na rzec Aragorna, potomka Isuldira.
Faramir jednak szanował Gandalfa,przez to nie znalazł zrozumienia u ojca. Gdy Boromir zginął i wieść o śmierci doszła do Denethora,ten się załamał. Doszło to tego,że zamierzał zabić siebie i drugiego syna,który odniósł śmiertelne rany w walce z orkami Mordoru.Na szczęście Gandalfowi udało się uratować Faramira, ale jednak Denethor zmarł. Mimo niesławnego końca pozostał w pamięci swoich poddanych jako władca silny i odważny.[/blok]##edit_bybelleteyn 2006-04-13 21:36:37##ed_end##


Autor: 43


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności