Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


Furion Stormrage

[blok]Furion Stormrage – najpotężniejszy i najmądrzejszy z druidów. Nosi tytuły Shan\'do a także Arcydruida Księżycowej Łąki. Jako Strażnika Gaju wypełnia go święty gniew na tych, którzy splugawili lasy Ashenvale, ale dzięki rozwadze nie odrzuca możliwości wejścia w sojusz z ludźmi i orkami przeciwko demonom i nieumarłym. Hamuje złość Kapłanki Elune – Tyrande Whisperwind, którą szczerze kocha. Uczucie to nie straciło na sile, pomimo ponad dziesięciu tysięcy lat trwania w Szmaragdowym Śnie. Jest bardzo skryty – rzadko uzewnętrznia swe uczucia. Wyjątkami są płomienna miłość do Tyrande i szczera niechęć, a wręcz nienawiść w stosunku do brata – Illidana, którego Furion uznaje za zdrajcę i potwora. Widzimy to bardzo wyraźnie. Przed zapadnięciem w Szmaragdowy Sen wraz z Cenariusem – półbogiem kniei – uwięzili Łowcę Demonów w podziemiach góry Hyjal. Później, podczas drugiej inwazji Płonącego Legionu, arcydruid stanowczo, aczkolwiek bezskutecznie, sprzeciwia się uwolnieniu brata. Oswobodzony Illidan używając mocy Czaszki Gul\'dana zabija jednego z generałów Legionu – Tichondriusa, kosztem jednak przemiany w hybrydę nocnego elfa i demona. Po tym fakcie Furion wyklina go na zawsze ze społeczeństwa elfów i skazuje na banicję.
Stormrage ma tak jak inne Nocne Elfy skórę o fioletowym odcieniu, bardzo długie i spiczaste uszy oraz ciemnoniebieskie włosy i brodę, którym pozwala swobodnie rosnąć przez co sięgają mu połowy pleców (lub brzucha jeśli mówimy o zaroście). Nosi czarną szatę i płaszcz z liści magicznych drzew. Nigdy nie rozstaje się z cudownym kosturem przesiąkniętym mocą lasu, a po przebudzeniu również z Rogiem Cenariusa, którego używa do wyrwania pozostałych druidów z letargu.
Furion opanował większość tajników druidyzmu. Najczęściej stosowanymi mocami są: „Oplatające korzenie”, które unieruchamiają i duszą przeciwnika; „Siła natury” ożywiająca drzewa i wysyłająca je przeciwko nieprzyjaciołom oraz „Uspokojenie” - deszcz uzdrawiającej energii. Ponadto Stormrage\'a otacza aura cierni sprawiająca, że wrogowie atakujący druida lub jego sprzymierzeńców otrzymują obrażenia. W walce bezpośredniej Shan\'do kumuluje energię lasu, tworzy z niej pocisk i wystrzeliwuje w kierunku adwersarza.
Podczas obrony Drzewa Świata rosnącego na szczycie góry Hyjal, Arcydruid wykazuje się roztropnością, tolerancją i zdolnością przebaczania – jednoczy swe wojska z ludźmi i Hordą – altruizmem – jest gotów poświęcić nieśmiertelność i władzę nad naturą – oraz sprytem – przygotowuje zasadzkę, w którą wpada Archimonde Plugawiciel, władca Legionu.
Podsumowując Furion Stormrage jest niezwykle mądrym przywódcą, bardzo dbającym o swój lud. Mimo że niektóre jego decyzje są dość kontrowersyjne (na przykład uwięzienie brata), to zawsze były podejmowane w trosce o dobro Nocnych Elfów i całego świata[/blok]


Autor: 601


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności