Kroniki Fantastyczne


[Bohaterowie]


\"Kane (1 miejsce)\"

[blok]„Jest samotny, nadludzko silny i niepokonany. Jego miecz i czary wybawiają go z każdej opresji. Wodzowie armii, czarnoksiężnicy i demony drżą słysząc jego imię: KANE”

Taki opis Kane\'a przedstawia na odwrocie książek autor cyklu Karl Edward Wagner.
Lecz czym Kane zasłużył na taką sławę? Co czyni jego bardziej wyjątkowym od reszty bohaterów?
Jasna skóra, starannie przycięte rude włosy o umiarkowanej długości i krótko przystrzyżona broda o tym samym kolorze. Wysoki na ponad 6 stóp (~182cm), masywnie umięśniony. Posturą i siłą dorównać może niedźwiedziowi. Tak, to może robić wrażenie i niejednego przyprawić o gęsią skórkę. Dodam że jest świetnym wojownikiem. Włada większością znanych broni na poziomie dalece przewyższającym dobry. Jakby tego było mało jest leworęczny. Przykrą niespodzianką dla wielu przeciwników był fakt, że jego prawa ręka w walce nie ustępuje lewej. Jednak rzemiosło wojskowe zna on nie tylko z poziomu żołnierza-wojownika. Jest także świetnym strategiem i wodzem. Nieraz dane było mu przewodzić armii podczas wielkich bitew. Taki opis stawia go co najmniej na równi z takim herosem jak Conan.
Jakie robi wrażenie najlepiej opowiedzą nam ludzie którzy go poznali:

„Ów Kane był imponującym mężczyzną, o mocarnej, masywnej postaci, która nie pasowała do drapieżnej lekkości jego ruchów.” - Dribeck z Selonari

„To dziwny człowiek… olbrzymi wojownik o dzikim wyglądzie, a jednak osoba o oczywistych manierach i ogładzie.” - Asbraln szambelan

Jednak specjalne miejsce w opisie jego wyglądu zajmują oczy. Dlaczego? Bo to są „Jego oczy”!

„Jego oczy … Było coś przejmującego chłodem w ich błysku jakaś zimnokrwista bezlitosność…” - Dribeck z Selonari

„Oczy Kane\'a były dwoma błękitnymi, palącymi kryształami lodu. W ich wnętrzu drgnął zmrożony ogień szaleństwa, śmierci, męki i piekielnej nienawiści ... To były oczy oszalałego mordercy.” – Imel

„Palił się w nich obłęd, lecz w połączeniu z zimną rządzą mordu. Niezrozumiane pragnienie zabijania, niszczenia, paląca nienawiść do wszystkiego co żyje.” – Imel

”Oczy Kane\'a płonęły błękitnym ogniem i zimna śmierć śmiała się szyderczo z ich głębi.” - Hechon .

Reasumując Kane NIE jest bohaterem, którego mógłbym z czystym sumieniem polecić jako wzór godny do naśladowania. On nie jest dobrym człowiekiem. „On jest złem wcielonym!”- jak powiedział Arbas zabójca, jeden z nielicznych ludzi których Kane szanuje i toleruje.

Kane niczym znany nam biblijny Kain zabił brata, który chciał powstrzymać jego bunt przeciwko stwórcy. Za ten nikczemny czyn Kane zostaje przeklęty, a wszyscy ludzie rozpędzeni po ziemi. Nasz bohater skazany na wieczne życie ma doświadczyć na własnej skórze okrucieństwa, które wymyślił. Jednak plan ten okazał się chybiony! Dlaczego? Bo Kane jest Mistrzem w tym co robi, a setki lat doświadczenia sprawiły, że nie ma sobie równych.
Amoralne działania i chore ambicje sprawiają, że śmierć i zniszczenie są jego nierozłącznymi towarzyszami. Często sposób w jaki próbuje dopiąć swego, wybiega poza granice człowieczeństwa. Lecz mimo wszystko ten łotr w jakiś tajemniczy sposób przyciąga naszą uwagę sprawiając, że popieramy jego poczynania. Czy to dzięki charyzmatycznej postawie, wyglądowi, czy wiedzy i zdolnościom magicznym zaskarbił sobie naszą przychylność!? Pewnie w różnym stopniu każda z tych cech wpływa na taki osąd. Myślę jednak, że głównie zawdzięcza to postawie buntownika walczącego z przeznaczeniem, systemem i wszystkim, co stanie na drodze do jego celu.

Mam nadzieję że przekonałem Was do tego nietuzinkowego bohatera i zachęciłem do poznania jego przygód.

Cykl powieści o jego przygodach tworzą:
1. Pajęczyna ciemności (\"Darkness Weaves With Many Shades\")
2. Krwawnik (\"Bloodstone\")
3. Wichry nocy (\"Night Winds\")
4. Cień Anioła Śmierci (\"Death Angel\'s Shadow\")
5. Mroczna krucjata (\"Dark Crusade\")[/blok]##edit_bybelleteyn 2006-03-09 23:15:20##ed_end##


Autor: 1113


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności