Kroniki Fantastyczne


[Bestiariusz]


Drackonidy

[blok]Drackonidy są to smoki ''niewłaściwe'' (jeśli chcecie poczytać o smokach właściwych to polecam prace Tixona ''Smok o smokach''). Owe smokopodobne, w przeciwieństwie do smoków, nie są obdażone zbytnią inteligencją i mądrością. Ich ''polityka'' sprowadza się do tego by mieć pełny żołądek i własne terytorium. Wyróżniamy kilka rodzajów drackonidów, a mianowicie:
OSZLUZG - Jest często mylony z zielonym smokiem, ze względu na kolor łusek. Jednak gdyby przyjżeć mu się bliżej, to zobaczymy róznice między nim a Zielonym smokiem. Ma krótszą szyję, jego pysk zwęża się ku przodowi, twożąc coś na pozór dziobu drapieżnago ptaka, jest nieco mniejszy niż jego Zielony kuzyn. Oszluzg nie potrafi ziać też ogniem, ani niczym innym.
WIDŁOGON - Kształtem przypomina smoka skalnego. Ma troche drobniejszą budowę ciała niż oszluzg, za to nadrabia to zwinnością. Posiada ogromne skrzydła, które dają mu niezwykłą szybkość i zwrotność w czasie lotu. Jego łuski mają kolor szary lub czasem szaro brązowy.Nazwa jego, ''Widłogon'' wzięła się z charakterystycznego ogona tej bestji, który na końcu rozdwaja się i utwardza twożąc swego rodzaju ''widły''. Widły te są doskonałą bronią którą Widłogon nadrabia brak smoczego oddechu.
AMFIZBENA - Jej wygląd (tylko pozornie) przypoina wygląd wygląd ociężałej jaszczurki z błoniastymi skrzydłami. Tak naprawdę jest dość zwinna i cholernie szybka. Jej (pisze jej ale równie dobże może to być on) łuski mają kolor piasku. UWAGA! Ten drackonid posiada smoczy dech, a mianowicie zieje ogniem lub parą !
AREODRAGON - To jest chyba najciekawszy z pośród rodziny drockonidów. Jego głowa wydaje się być dziwnie nieproporcjonalna do reszty ciała. Wrażenie to powodują ogromne szczęki oraz różnego rodzaju rogi, kolce i wyrostki zdobiące jego głowę. Ten smokopodobny nie posiada przednich łap, w chodzeniu pomaga sobie skrzydłami. Dla tego widok maszerującego Areodragona nasuwa skojażenie nietopeża. Jego łuski mają kolor czarny lub ciemno brązowy. Zieje ogniem.
[/blok]


Autor: 300


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności