Kroniki Fantastyczne


[Bestiariusz]


Argoj

[blok]Ogniste nietoperze lub jak kto woli argoje, to potwory wyglądem przypominające czerwone nietoperze. Na czerwonym grzbiecie widnieją złote paski. Ogniste nietoperze są dwa razy większe od zwykłego nietoperza. Plują ogniem w razie niebezpieczeństwa.
Mają małe kły służące nie tyle do przegryzania pokarmu, co do obrony. Żywią się owocami, przy pomocy małego kolca między kłami - piją sok z owoców. Nie jedzą mięsa. Mogą zjeść (a raczej wypić, ponieważ żywią się tylko sokiem z owoców) cztery razy tyle ile same ważą (ich waga nie zmienia się od piątego roku życia).
Argoje są ślepe ( jedynie samice mogą widzieć), komunikują się za pomocą pisków wysyłając je do samicy by ta mu podała obiekty które mogą mu zaszkodzić. Samce znajdują pożywienie przy pomocy węchu. Mają bardzo wrażliwy słuch, jeśli będzie się hałasować a w pobliżu będzie ognisty nietoperz, możesz być pewny że cię zaatakuje.
Argoje żyją 45 lat, w 15 roku życia dziecko opuszcza rodziców w poszukiwaniu samicy.
Uważa się że Ogniste Nietoperze, są w znacznej części odpowiedzialne za pożary. Ludzie odganiają je, jednak nie wiedzą że Argoje nigdy nie spowodują żadnego pożaru, poniewa nawet w wielkiej grupie ich ogniste pociski gaszą się nim spadną w dany obiekt.
Argoje żyją w wulkanach. Nie groźna im lawa i ogień, gdyż w ogóle nie czują oparzenia. Mawia się, że usługują demonom, lecz niewiadomo czy to prawda. Za to wiadomo, że w niektórych krasnoludzkich kuźniach są bardzo pomocne.
Plan zajęć Argoja składa się głównie ze spania i szukania pożywienia, oczywiście, jeśli tylko nie pomagają krasnoludom w kuźniach. Ogniste Nietoperze śpią w pozycji leżącej. Jeśli chodzi o siłę Argoja, to są one dość słabe. Jedynie w wielkim stadzie mogą naprawdę zaszkodzić. Jeśli jego zęby wbiją się w ciało, już na zawsze pozostanie tam ślad. Gdy dwóm samcom spodoba się samica zaczyna się pojedynek, wygrany zakłada wraz ze swoją wybranką rodzinkę, a przegrany ginie lub zostaje poważnie ranny.
Samica rodzi po dwoje dzieci (chłopczyka i dziewczynkę). Dziecko uczy się latać dwa tygodnie po urodzeniu, później samodzielnie zdobywać pokarm, a zaraz po tym pluć ogniem. Gdy Argoj umiera jego ciało samoczynnie pali się ( jednak nie odradza się jak Feniks).
[/blok]


Autor: 163


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności