Kroniki Fantastyczne


[Bestiariusz]


Wilk, czy wilk?

[blok]Canis lupus, dobrze nam znany wilk to podobno największy gatunek z rodziny psowatych. Jednak ile się słyszało o ogromnych wilkach mogących przekształcić swoje ciało na kształt człowieka? Czy Homo lupus - Wilk pisany przez duże W, należy do człekokształtnych, czy psowatych? Pierwszy człon nazwy podsuwa nam na myśl pokrewieństwo z ludźmi, jednak drugi nas od niego dalece odkierowuje. I słusznie, gdyż Wilki, to tylko kolejny proces ewolucyjny znanych nam już wilków (Canis lupus) pomagający im przetrwać w tym świecie. Świecie który im odebrano.
Warto znać różnice pomiędzy obydwoma gatunkami. Aby ułatwić rozróżnianie o którym mowa będę się posługiwać ich łacińskimi nazwami.
Canis lupus, uznawany dotychczas za największy z psowatych dorastał do długości od 100 do 130 (wyjątkowo 160 cm) długości. Natomiast wysokość w kłębie wynosi 85 cm u dorosłych osobników. Homo lupus jest stanowczo większy. Najczęściej dorosłe osobniki dorastają do długości 180 cm (z ogonem) i od 90 - 100 cm wysokości w kłębie. To znaczna różnica.
Również w umaszczeniu znajdziemy kilka różnic. Sierść znanych nam leśnych wilków jest przeważnie płowa, ciemniejsza na grzbiecie. Miejskie Wilki mają bardziej urozmaicona paletę barw. Ich zakres przebiega od kruczoczarnego, przez szary, po czystą biel, oraz od ciemnego brązu, przez rudy, po blond. Występują również mieszanki, plamy i przejścia barw od kłębu do łap. Sierść może być dłuższa, lub również normalnej długości.
U obydwu gatunków budowa ciała jest bardzo masywna, a uzębienie typowe dla drapieżcy. jako, ze wilki są większe od swych przodków, mają również dłuższe kły.
Jak na razie opisałam tylko wilcza postać Wilków. Jak wspomniałam są one kolejnym etapem ewolucyjnym. Musiały się przystosować do zmieniających się warunków, gdyż lasy które zamieszkiwały zostały przetworzone w osady ludzkie zwane miastami. Betonowe dżungle stały się nowym domem Wilków. Jednak ich widok w mieście wzbudzał niemały strach wśród jego mieszkańców. Musiały więc znaleźć odpowiednia kryjówkę. Opanowały sztukę przemiany, metamorfozy. Potrafią przekształcić się w człowieka. dzięki tej umiejętności są często mylone z wilkołakami. Są z nimi spokrewnione, lecz to nie one.
Żyją w stadach różnej wielkości. Przewodzi nimi jeden Wilk, największy i najmądrzejszy. W jednym mieście może żyć nawet do 8 stad. Ich przywódcy zbierają się raz na 3 pełnie księżyca by omówić ważne sprawy. Życie w stadzie nie ogranicza. Można również prowadzić inne życie. Pracować, uczyć się, czy nic nie robić na wzór życia ludzkiego.
Wśród Wilczych społeczności zdarzają się osobniki obdarzone specjalnymi umiejętnościami. Zazwyczaj są to osobniki z rodzin przywódczych. Wyznaczone w ten sposób wilki mogą panować nad ogniem, przewidywać przyszłość, lub wiedzieć przeszłość. Za to wszystkie osobniki mogą czytać w myślach, oraz przez nie rozmawiać, co daje im możliwość porozumiewania się pomiędzy Wilkiem w ciele człowieka, a Wilkiem w swym normalnym ciele.
Wiele legend, czy opowieści mówi o wojnie pomiędzy klanami Wampirów, a wilkołakami. Do tej wojny niestety również przynależą Wilki. W bitwie ma obowiązek brać udział każdy dorosły samiec i każda dorosła samica która nie spodziewa się szczenięcia lub została nim niedawno obdarzona przez stwórczynię.
Większość wilków wyznaje matczyną opiekę Gai. Jednak i tu występują wyjątki. wiara jest wolnym wyborem każdego osobnika w stadzie. Jednak mimo to każde stado ma własne zasady i prawa. Przykładem takiego prawa, jest to dotyczące dorosłości, występujące u większości typowo miejskich stad. W pełni dorosłe są tylko osobniki które straciły dziewictwo (dobrze, że tak nie ma we wszystkich stadach).
Wilcze stada zamieszkują zazwyczaj stare dworki, lub zamki na obrzeżach miast, chyba, że takowe posiadłości znajdują się również w centrum. Wilki cenią sobie dobry styl i wyrafinowanie, są bardzo wrażliwe na punkcie wyglądu ich posesji. Również dużo czasu poświęcają swojemu wyglądowi. Większość Wilczyc, czy wilczek nie różni się dużo od miejskich kobiet i nastolatek.
[/blok]


Autor: 228


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności