Kroniki Fantastyczne


[Bestiariusz]


ALIEN - DRAPIEŻNIK DOSKONAŁY?

[blok]Xeno: alien, foreign
Morph: shape, being
Cykl rozwojowy Xenomorphów jest dość złożony. Przy czym kolejne stadia różnią się wyglądem.
Na początku było...
Jajo - jajo jak jajo, każdy widzi. Składane są przez królową, każdy dorosły osobnik płci żeńskiej może również je składać. W jaju rozwija się Facehugger. Hugger hibernuje przez co może przeżyć w jaju przez wiele lat. Kiedy ofiara zbliży się do jaja, to otwiera się jak kwiat i wypuszcza na wolność swojego mieszkańca.
Facehugger - ślepa istota o dziewięciu odnóżach. Osiem rozmieszczone jest symetrycznie po obu stronach ciała stworzenia i służy do poruszania się. Dziewiąte odnóże jest bardzo długie, służy ono do owinięcia wokół szyi delikwenta. Kiedy już facehugger przyczepiony jest do głowy ofiary wpuszcza do jego gardła tubę. Służy ona do zaopatrywania przyszłego nosiciela w tlen, jak również do umieszczenia w jego ciele jaja z larwą. Kiedy już uczyni to odrywa się od ciała nosiciela i umiera.
Q hugger - jest to facehugger, z którego jaja urodzi się królowa.
Larwa - rozwija się w organizmie ofiary kiedy się rozwinie powstaje z niej...
Chestburster - całkiem niemiłe stworzonko. Kiedy chestburster urośnie do odpowiednich rozmiarów rozrywa klatkę piersiową ofiary i zaczyna samodzielne funkcjonowanie w otaczającym je świecie. chestburster ma wężowe ciało i pysk, dysponuje też nogami. Dopóki jest młody nie posiada jeszcze pancerza, a w jego żyłach nie płynie jeszcze kwas. Kiedy dorośnie zostaje...
Grey (Alien) - drapieżca doskonały. Tak można w skrócie opisać to stworzenie. Wzrost około 2,5 metra. Podłużna gładka głowa jest odchylona do tyłu. Nie widać oczu, nosa ani uszu. Ciało obcego przypomina ludzkie, wynika to z tego, że nosicielem był człowiek. Każda z kończyn zakończona jest sześcioma palcami, każdy z nich kończy się pazurem. Alien wyposażony jest w długi muskularny ogon, na którym są kolce. Ogon podobnie jak u skorpiona zakończony jest żądłem. Polują samotnie i robią to bardzo skutecznie. W pojedynkę człowiek nie ma prawie szans na wygraną z Alienem. Egzoszkielet oraz płynący w żyłach kwas powodują, że nawet po śmierci Alien jest zabójczym przeciwnikiem.
Hive (Aliens) - przypomina Grey. Ma ciemniejszy kolor od Grey. Poza tym nie ma gładkiej głowy, u Hive jest ona przedzielona szkieletem (przypomina to trochę czoło Klingona). Żyją trochę dłużej niż Grey. Polują w grupach po 3-4 osobniki w nocy. W dzień śpią. Podobnie jak Grey mogą hibernować nawet do 200 lat.
Panther - przypomina Grey, jest jednak od niego mniejszy. Ma dłuższe i drobniejsze ciało. Na plecach nie posiada kolców. Porusza się na czterech nogach. Ogon jest dłuższy niż u Grey czy Hive, jest również cieńszy. Różnice jakie są pomiędzy Panther, a Grey/Hive wynikają z tego, że nosicielem był pies. Ten Alien jest koloru czarnego, być może kolor uzależniony jest od maści psa.
Królowa - jak każda królowa odpowiedzialna za składanie jaj. Mierzy około 3 metrów. Oprócz tego że jest większa, różni się trochę od przeciętnego Hive czy Grey. Głowa królowej jest większa i bardziej płaska, jest też szersza i ma wypustki/kolce z każdej strony. Kolejną różnicą jest dodatkowa para kończyn. Królowa podobnie jak inni obcy porusza się na kończynach tylnych. Do składania jaj służy królowej ogromny odwłok, który w razie niebezpieczeństwa może zrzucić, aby stanąć do walki.
RezAlien - w zasadzie jest to Grey, z kilkoma ulepszeniami. Ma dłuższy ogon. Posiada tylko trzy palce, pomiędzy którymi rozciągnięta jest błona. Są świetnymi pływakami, pływają podobnie do gadów, używając ogona. Są znacznie inteligentniejsze od innych obcych. Uczą się bardzo szybko i łatwo adaptują się do nowego otoczenia.
Newborn - większy od innych obcych. Mierzy około 2,5-3 metry. W wyniku modyfikacji genetycznych przeprowadzonych na królowej, obcy ten został urodzony, dzięki temu posiada więcej ludzkiego DNA. Wynikiem tego jest fakt, iż Newborn posiada coś, co można nazwać twarzą. Alien ten porusza się na dwóch nogach, przednich kończyn używa jak rąk.
Społeczność Xenomorphów jak każda społeczność owadów podporządkowana jest królowej. Kieruje życiem w całej kolonii, za pomocą dźwięków oraz feromonów. Prawdopodobnie królowa przy pomocy feromonów blokuje rozwój żeńskich Hive, aby nie mogły składać jaj. Gdyby w roju pojawiła się druga królowa, rój mógłby nawet ulec zagładzie. Przeznaczenie jaj oraz facehuggerów jest dość oczywiste, mają zapewnić kolejne pokolenia obcych. Grey są tak jakby kastą wojowników, potrafią oni bardzo dobrze poradzić sobie samodzielnie, żyjąc daleko od roju. Grey oraz Hive żyją po to aby służyć i chronić królowej. Panther w zasadzie zachowuje się podobnie do Grey, można więc uznać go za wojownika w roju. Wpływ psiego DNA sprawia jednak, że osobnik ten chroni ofiarę, która ma urodzić królową. Czy postąpiłby podobnie w przypadku Larwy z Grey lub Hive? Niewiadomo. RezAlien został urodzony w niewoli, dlatego ciężko powiedzieć jakby zachował się w roju i czy podporządkowałby się władzy królowej. Możliwe, że jako osobnik o większej inteligencji od przeciętnego Grey czy Hive, walczyłby o przejęcie kontroli nad rojem. Podobnie trudno jest określić zachowanie Newborna. Ci którzy mieli okazje obejrzeć Alien 4 wiedzą, że Newborn zabił królową, a za swoją matkę uznał Ripley.
[/blok]


Autor: 103


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności