Kroniki Fantastyczne


[Bestiariusz]


Predatorzy

[blok]Chciałbym przedstawić w niniejszym artykule kilka faktów na temat Predatorów - rasy łowców z odległej planety.

Na wstępie opisze pokrótce co to za rasa.
Predatorzy jak już wcześniej wspomniałem są rasą łowców, myśliwych.
Jednakże polowania które organizują predatorzy różnia się od znanego ludziom sposobu polowania jedną zasadniczą rzeczą - zwierzyna na którą polują predatorzy łatwo może przejąć rolę myśliwego!
Zwierzyną tą są kwasokrwiści obcy, których predatorzy specjalnie hodują żeby później organizować polowania. Polowania organizowane są na rożnych planetach, których mieszkańcy często zostają wplątywani w łowy (i najczęściej padają ofiarą polujacych).
Całe życie predatora to ciągłe doskonalenie technik myśliwskich, i przygotowywanie się do kolejnych łowów.
W społeczności łowców istnieje hierarhia ważności ( jak w większosci społeczności). Łowcy mają swego przywódcę którym, zupełnie jak w naturze, zostaje osobnik który najlepiej walczy.
Dla społeczności łowców sprawą priorytetową jest niepisany "kodeks łowcy". Jego ścisłe przestrzeganie to dla każdego łowcy sprawa najwyższej wagi. Walka podczas polowania to dla predatora świętość. Śmierć na placu boju to najwyższy zaszczyt. To czyni z tych stworzeń bardzo trudnych przeciwników.

Predatorzy swoim wygladem przypominają nieco ludzi. Są jednak duzo więksi. Posiadają grubą, zielonkawą lub zszarzałą skórę z rzadkimi czarnymi plamami na całym ciele. Głowa predatora bardzo sie różni od ludzkiej.
Ma małe oczy, jest "spłaszczona" od góry a szczęka wyposażona w duże ostre zęby, posiada na zewnątrz jeszcze czetry kły, osadzone na połączonych płatami skóry "palcach". Wokół płaskiej częsci czaszki wyrasta bardzo grube, czarne i rzadkie włosie.

Aby móc skutecznie polować na drapieżnych obcych, predatorzy uzywaja odpowiedniego uzbrojenia.
Przedewszystkim zbroja. Predatorzy urzywają różnych rodzajów zbroi. Od bardzo lekkich, poprzez te najbardziej uniwersalne, po bardzo ciężkie, spowalniajace nieco ruchy myśliwego. Tym co łączy te wszystkie rodzaje pancerzy to maska. Maska jest o tyle ważna że jest wyposażona w trójpoźomowy termowizjer, dzieki któremu prdatorzy lepiej widzą w ciemnościach, ewentualnie mają możliwość wykrywania promieniowania cieplnego (takiego samego jekie emituje np. organizm ludzki), lub wykywania specjalnego rodzaju promieniowania jaki emitują przedstawiciele obcych.
Kolejną rzeczą jakie używa predator w czsie polowań jes wmontowany w pancerz "kamuflaż"
dzieki któremu predator staje się niemal niewidzialny ( Jest to przeszkodą np. dla ludzi, ponieważ obcy nie wyposażeni w narządy wzrokowe, obserwują świat innymi zmysłami).
Do walki predatorzy uzywają przedewszystkim broni białej. Są to różnego rodzaju ostrza wykonane z bardzo wytrzymałego materiału. Do najczęściej użwanych broni należą:
- Krótkie, podwójne ostrza, zintegrowane z częścią pancerza umieszczonego na ręce
- Dwustronna włócznia
- Dwa krótkie lekko wygięte miecze

Oprócz tego predatorzy używają kilku rodzajów broni dystansowej:
-Działko strzelające promieniem energetycznym o regulowanym natężeniu, którego pociski są naprowadzane na cel przez system namierzania, który zamontowany jest we wcześniej wspomnianej masce
- Wirujący dysk, ktorym predator rzuca, a ktory naprowadza się również przy użyciu systemu namierzajacego
- Działko ręczne, strzelające strumieniami zabójczej energii na niewielkie odległosci
- "Speargun" coś w rodzaju kuszy
-Metalowa siatka która zacieśnia się na schwytanym obiekcie siekając go na kawałeczki

Oprócz tego kazdy predator wyposazony jest w zestaw "medyczny" który uzupełni nadszarpniete w walce zdrowie. Kazdy łowca posiada też przy sobie ładunek wybuchowy o sile wcale nie malej bomby atomowej,
aby w razie poraszki upewnić się że obcy nie przetrwają.

Tak wyposażeni myśliwi stają co jakiś czas do rytualnych łowów, które dla każdego z nich są czymś wiecej niż tylko ulubionym sportem, w ltórym zdobywają trofea ( czaszki swych ofiar). Te łowy dla każdego predatora to sens istnienia.

To tyle najistoniejszych faktów, które powinny pomóc wam w zidentyfikowaniu predatora, gdybyscie na jakiegos trafili (oczywiście pod warunkiem że zdążycie go zobaczyć ) ;);P.
[/blok]


Autor: 63


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności