Gry


[GryMMO]


TIBIA – poradnik dotyczący ZBROI

[blok]Ten poradnik chciałbym poświęcić uzbrojeniu w grze mmorpg – Tibii. Tak jak w mojej poprzedniej w pracy, nie będę Wam mówił, kiedy macie kupić daną rzecz, bo to zależy od uznania. Ale nie należy się za bardzo napalać na dobre uzbrojenie na słabym poziomie. Łatwo wtedy umrzeć, bądź zostać zabitym przez PK (Player Killer). Podobne jak w poprzednim poradniku nie będę podawał cen, każdy serwer ma własny cennik, a nie chcę, żebyście wyszli na głupich, podając zaniżone ceny, lub przepłacili jakiś item. Zaczynajmy.

ZBROJE:

Budząc się na Rookgardzie mamy na sobie Jacket (1def ; 24 wagi) lub Coat (1 ; 27). Są to typowe śmieci, których jak najszybciej należy się pozbyć. Zamienić je należy na Doublet (2 ; 25). Doublet możemy zdobyć, wykonując quest, w którym należy pokonać kilka szczurów, bądź znaleźć go leżącego na ziemi. Jeżeli zdobyliśmy więcej kasy to na Leather Armor (4 ; 60). Co prawda ta druga jest cięższa, ale zapewni nam dobrą ochronę. Potem zależy. Możemy wykonać quest (Bear Room) na Chain Armor (6 ; 100) lub go kupić później, bądź zdobyć (z Orka) Studded Armor (5 ; 71). Ważnym, by sprzedać Chain Armor na rooku, za około 80-100gp, ponieważ na mainie dostaniemy za nią tylko 60gp. Na mainie kupujemy Scale Armor (9 ; 105). Kupić najlepiej za ~30gp. Byle nie dać się wrobić, i wyłożyć 100gp. Jak trafimy na kogoś życzliwego może nam dać to za darmo. Kiedy przejdziemy już etap wstępny na mainie i odłożymy trochę kasy, powinniśmy kupić Plate Armor (10; 120). Jeżeli wybraliśmy klasę magiczną, to po wykonaniu Desert Quest’a należy jak najszybciej kupić Blue Robe (11 ; 22), gdyż jest bardzo lekka. Knight lub paladyn powinien zaś, zaopatrzyć się w Knight Armor (12 ; 120). Jeżeli zaś mamy do czynienia z burżujem, to nawet Crown Armor (13 ; 99), jednak w niego należy zaopatrzyć się kilka poziomów później. Kiedy już zaopatrzymy się w Crown Armor, czas zbierać kasę. Naszym celem powinien stać się Golden Armor (14 ; 80). Z tą zbroją możemy zostać do końca, ale po drodze warto się zaopatrzyć w Dragon Scale Mail (15 ; 114), która wypada z Dragon Lorda, czy też najlepszą zbroję w całej Tibii Magic Plate Armor (17 ; 85), możliwą do zdobycia z Demona.

NOGAWICE:

Przez cały pobyt na Rookgardzie wystarczą na Leather Legs (1 ; 18). Nie kupować w żadnym wypadku Studded Legs (2 ; 26), bo na mainie jest to śmieć. Po przejściu na drugą wyspę trzeba kupić Chain Legs (3 ; 25), bądź Brass Legs (5 ; 38). Kilka poziomów później powinniśmy zaopatrzyć się w Plate Legs (7 ; 50), które mogą wystarczyć nam na bardzo długo. Następnie kupujemy Crown Legs (8 ; 65), lub Knight Legs (8 ; 70). Chronią nas tak samo, różnica między nimi to 5 wagi, także ich ceny również są zbliżone. Tutaj właściwie można zakończyć, jednak jeżeli chcemy mieć klasę, konieczne są Golden Legs (9 ; 54). Najlepsze nogawice w grze, ponieważ DSL możemy obejrzeć tylko w skarbcu Imperatora Kruzaka, w Kazoo.

HEŁMY:

Na rooku, najpierw należy zdobyć Leather Helmet (1 ; 22), Chain Helmet (2 ; 42), bądź Studded Helmet (2 ; 24,5). Z takimi hełmami możemy z powodzeniem ciągnąć kilka leveli, a potem zaopatrzyć się w Viking Helmet (4 ; 39). Nie polecam Legion Helmet (4 ; 31), bo jest on bezwartościowy na mainie. Po wyjściu z rooka należy się zaopatrzyć w Soldier Helmet
(5 ; 32), później w Steel Helmet (6 ; 46), ew. Dark Helmet (6 ; 46). Kilka poziomów później kupujemy Crown Helmet (7 ; 29,5), bądź Devils Helmet (7 ; 50), lecz ten drugi jest prawie dwa razy cięższy od pierwszego. Później należy zaopatrzyć się w Crusader Helmet (8 ; 52), czy też Warrior Helmet (8 ; 68), niczym praktycznie się nie różnią. Tu możemy na dłużej się zatrzymać, po czym kupić Royal Helmet (9 ; 48). Wielu ‘przeciętnych’ Tibiczyków tutaj kończy, ale my, jako burżuje, kupujemy jeszcze Demon Helmet (10 ; 29,5).

BUTY:
Sandals (0def ; 6wagi) – Sandały. Bardzo lekkie, ale bez obrony.
Soft Boots (0def ; 8wagi) – Regenerują życie i mane przez 240 min (4 godziny). Robią to szybciej niż Ring of Healing. Bardzo przydatna sprawa, wiele oddałbym, żeby takie mieć. Dostępny jedynie z questu Pits of Inferno.
Boots of Haste (0 ; 7,5) – Popularne BOH. Buty zwiększające szybkość, prawdziwy skarb, choć coraz bardziej popularny. Każdy szanujący się gracz takie posiada, nawet w kilku egzemplarzach (jak ja, choćby).
Leather Boots (1 ; 9) – Zwykłe buty, walają się po ulicach
Crocodile Boots (1 ; 9) – Statystycznie takie same jak buty opisane powyżej, ale droższe, ponieważ rzadziej spotykane, wypadają z krokodyli, oczywiście.
Pirate Boots (2 ; 8) – Gubione tylko przez piratów, bardzo rzadko spotykane buty.
Steel Boots (3 ; 29) – Posiada je każdy szanujący się bloker, choć wypadają z takich potęg jak Behemoty. Mimo iż to tylko 3def, to są bardzo ważne przy ewentualnym blokowaniu.
Golden Boots (4 ; 32) – Skarb, posiadają je niewielka elita, która miała tyle szczęścia i wylootowała je z Orshabaala.[/blok]##edit_byjar_pen 2007-02-24 20:53:09##ed_end##


Autor: 4038


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności