Gry


[Gry]


PLANESCAPE TORMENT

[blok]Otwierasz oczy. Nie wiesz, co się dzieje, niczego nie pamiętasz, nie wiesz nawet jak masz na imię.
Twoje ciało jest pokryte licznymi bliznami i tatuażami. Zdezorientowany zaczynasz krążyć po podziemiach kostnicy, w której się znalazłeś.
Nieoczekiwanie przyłącza się do ciebie latająca czaszka, która do tego gada i to o wiele za dużo. To ona odczytuje twoje tatuaże, w których... No właśnie. Tak oto rozpoczyna się twoja niesamowita przygoda.
Twórcy Baldur's Gate nie zawiedli graczy. Gra jest niezwykle wciągająca i pełna tajemniczości, zaskakuje gracza do samego końca. Scenariusz jest bardzo interesujący i naszpikowany (w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu) niespodziankami. Fabuła jest bardzo rozbudowana i można w niej odnaleźć naprawdę ogromną ilość wątków pobocznych.
Za każdym razem, gdy rozpoczynamy przygodę w Mieście Drzwi - Sigil, odkrywamy coś nowego. Nie sposób oderwać się od komputera. Atutem są rozbudowane i nieraz bardzo dowcipne dialogi. Co prawda niewiele postaci możemy włączyć do swej drużyny, lecz za to są tak oryginalne i tak silnie zindywidualizowane, że nie jest to aż tak dużym minusem. Nasi towarzysze są od nas bardzo niezależni, co czyni grę jeszcze bardziej intrygującą.


Trzeba przyznać, że jedna gra wcale nie jest taka prosta i niejednokrotnie trzeba pogłówkować, żeby rozwiązać jakąś zagadkę a rozwiązanie okazuje się nieraz zaskakujące. Nasze życie w mieście jest praktycznie nieograniczone (oczywiście poza prawem oraz pilnującą porządku w swoim mieście Panią Bólu). Samo zwiedzanie wszystkich lokacji zajmuje wiele czasu a do niektórych w ogóle nie trzeba dotrzeć. Nasz bohater może przystąpić do jednej z kilku frakcji działających w mieście. Jest niezliczona ilość zadań, których możemy się podjąć, zwiekszając w ten sposób ilość swoich punktów doświadczenia oraz zdobywając cenne przedmioty.
Jedną z rzeczy, z którą jeszcze nigdy się nie spotkałam jest to, że mozna kupywać tatuaże o niezwykłych właściwościach. Będziemy się także musieli zmierzyć z wieloma potężnymi wrogami a fabuła niejednokrotnie nas zaskoczy, ponieważ nasz przyjaciel może okazać się wrogiem a ktoś, kogo zawsze uznawaliśmy za złego może nam pomóc.
Poza tym w najmniej oczekiwanych momentach dowiadujemy się o wielu zskakujących rzeczach. Tego nie da się opisać, w to trzeba zagrać. Twórcy gry niczego nam nie narzucili - charakter postaci zmienia się zależnie od podejmowanych decyzji a posiadamy naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Także klasa nie jest wybierana na początku. Możemy ją zmieniać, lecz musimy znaleźć osobę, która nauczy nas pewnych zdolności. Tak więc mamy do wyboru maga, wojownika czy złodzieja (mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam ;). Oczywiście polecam maga ;) Nie tylko dlatego, że ta klasa najbardziej mi się podoba, lecz także dlatego, że są bardzo ciekawe przerywniki w trakcie rzucania czarów a Dak'konem ciężko jest dojść do takiego poziomu, jaki może osiągnąć Bezimienny. Skoro jestem już przy filmikach. to pojawiają się także w trakcie gry, najczęściej przy jakiś ważniejszych wydarzeniach. Grafika także bardzo mi się spodobała. Co prawda nie jestem specjalistką jeśli o nią chodzi, lecz mogę powiedzieć, że zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. W każdym świecie, w każdej dzielnicy jest inna, bardzo specyficzna dla tego miejsca. Poza tym w grze jest także bardzo przyjemna muzyka, która bardzo dobrze potrafi oddać klimat gry. Wkrocz domiasta Sigil, rozwiąż mroczną tajemnicę Bezimiennego, odkryj niezwykłość tego świata i uważaj, by przypadkiem nie wejść w drogę Pani Bólu, ponieważ wtedy może być naprawdę nieciekawie...

A tak na marginesie... Mam pytanie do osób, które już grały w tę grę. Wiem, że jestem bardzo ciekawska, ale jak dobrać się do pamiętnika Nie-Sławy? ;P

[/blok]


Autor: 28


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności