Gry


[Gry]


Świątynia Pierwotnego Zła

[blok]Świątynia Pierwotnego Zła [lub The Temple of Elemental Evil, jak kto woli] to gra typu cRPG (a jakże!). Gra – swego czasu (data produkcji 2003) była jedyną grą oparta na najnowszym systemie D&D (Dungeons & Dragons), co dawało wiele frajdy i duże możliwości rozwoju postaci.
Więc, jeśli ktoś grał w gry pokroju Icewind Dale i Baldur\'s Gate nie powinien się tu zagubić. Mamy więc 11 klas : Barbarzyńca (wojownik wykorzystujący dzikie instynkty), Bard (wykorzystuje „śpiewającą” magię), Czarodziej (tego zna już raczej każdy), Czarownik (chaotyczna odmiana czarodzieja), Druid (kapłan wykorzystujący przyrodę), Kapłan(hmmm...), Łowca (wojownik działający w dzikich ostępach), Łotrzyk (złodziej wykorzystujący spryt i perswazję), Mnich (wykorzystujący moc ducha, aby efektywnie walczyć), Paladyn (święty wojak), Wojownik (a co on takiego robi?).
Możemy też wybrać jedną z 7 ras: człowiek, krasnolud, elf, gnom, niziołek, pół-elf, pół-ork.
No więc teraz ździebko fabuły:
„Dawno, dawno temu w krainie Flanaess nikczemna bogini powołała do życia kult w jego najbardziej pierwotnej postaci. Siedzibą kultu stała się Świątynia położona na obrzeżach osady Hommlet w hrabstwie zwanym Nulb. Wkrótce kult pogrążył cały region w chaosie i przemocy. Rozgorzała okrutna wojna, którą ostatecznie wygrały armie dobra, przybyłe z sąsiednich krain. Samą Świątynie obrócono w pył [a dokładniej na drzwiach zastawiono pieczęć] poplecznicy zła zostali uwięzieni. W krainie Flanaess nastały spokojne czasy i niebawem pamięć o mrocznym kulcie zaginęła...Aż do teraz...”.
Czyli robimy to co praktyczne w wszystkich cRPG - musimy uratować krainę Flanaess :].
Tu jeden tekst zachęcający do kupienia: „Na tę chwilę czekał każdy miłośnik role-playing. Gra, którą trzymasz [lub nie] w rękach stanowi esencję tego, co najlepsze w grach fabularnych. Znajdziesz w niej wszystko, o czym marzy każdy wielbiciel przygód: olbrzymi fascynujący świat [tu mała przesada], heroiczne walki z przerażającymi bestiami, intrygi i odwieczny konflikt pomiędzy Dobrem a Złem. Poznaj uniwersum Greyhawk – najstarszy ze światów Dungeons & Dragons. Zadecyduj o charakterze swojej postaci i wybierz jedną z wielu ścieżek, które poprowadzą Cię przez krainę Flanaess, gdzie spotkasz mroczny kult ze Świątyni Pierwotnego Zła. Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz stawić mu czoła czy też opowiedzieć się po jego stronie [o tym w następnym akapicie]. A może przeznaczenie skieruje Twoje losy w jeszcze innym kierunku?.”
Faktycznie jeszcze żadna gra [na systemie D&D!(czyli Icewind i takie tam;))] nie była tak uzależniona od charakteru postaci [między innymi, dlatego bo złe postacie nie mogą towarzyszyć dobrym(i na odwrót)]. Każdy z nich ma inny początek jednak koniec końców zawsze trafia do Hommlet. Możliwe jest też zniszczenie Świątyni tak samo jak przyłączenie się do jej szeregów. Istnieje również kilka alternatywnych rozwiązań [sam trafiłem tylko na trzy].
Wymagania sprzętowe (zalecane)

-System operacyjny: Windows 98/Me/2000/Xp
-Procesor: 1,7GHz [Hehehe mi chodziło na 800Ghz i było spoko:]]
-Pamięć RAM: 128MB RAM
-Dysk Twardy: 1.1Gb wolnego miejsca
-CD-ROM/DVD: x4
-Karta graficzna: 32 MB (zalecane 64MB) kompatybilna z DirectX 9.0b
-Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0b
-DirectXR : DirectX w wersji 9.0b[/blok]##edit_byrefeell 2005-11-27 12:20:42##ed_end##


Autor: 336


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności