Gry


[Gry]


Spells of Gold

[blok]Speels of gold jest to połączenie RPG z grą ekonomiczną. Zazwyczaj RPG jest przedstawiana w taki sposób, że sporo tam magii, machania mieczem, i fantastycznych stworów(mam na myśli: Krasnoludy, Elfy, Orki itp.) W grze, którą teraz opisuję tych wyżej wymienionych elementów jest mniej- góruje handel i ekonomia.
Rozgrywkę rozpoczynamy jako młody kupiec, który po stracie rodziców spotyka bogatego kupca- wędrowca, który oferuje nam wspólne podróżowanie. Nazywa się on Markhoun. Posiada on czarodziejską sakwę, w której można przenosić ogromne ilości towarów. Po pewnym czasie nasz przyjaciel umiera i w spadku po nim otrzymujemy magiczny przedmiot i oczywiście okrągłą sumkę(trzysta monet)...
Grę zaczynamy w mieście Zyre. Gdy tylko pojawimy się w bramie grodu podchodzi do nas zakapturzony, brodaty mężczyzna i wygłasza przed nami mowę pełną ostrzeżeń, przestróg i rad. My jako początkujący kupiec powinniśmy z uwagą ich wysłuchać.
W chwilę później rozpoczynamy swoją przygodę po świecie hazardu i handlu.
Miasteczko jest „zaopatrzone” w budynki. Możemy tam spotkać płatnerza, gdzie kupimy lub sprzedamy oręż. Mile jesteśmy także widziani w zajeździe, tam po ciężkim dniu możemy przenocować. W wiosce znajduje się także sklep i świątynia, tam możemy wybrać swoje bóstwo, jemu będziemy oddawać cześć i składać ofiarę najczęściej w postaci pieniężnej.
W Speels of gold jest kilka sposobów zarabiania pieniędzy. Chyba najbardziej pospolity i najłatwiejsza metoda na wzbogacenie naszego funduszu to po prostu handel. Możemy chodzić od miasta do miasta i wymieniać różne produkty. Pamiętać jednak musimy, że towary z biegiem czasu tracą swoją wartość. Dlatego ważne jest, aby umiejętnie handlować i kupować tylko użyteczne wyroby. Nie jest to jedyny sposób wzbogacenia się. Możemy także wzbogacić się w całkiem inny sposób. Kiedy wejdziemy do jakiegoś budynku możemy wybrać opcje w której właściciel daje nam zlecenie. Prawie zawsze polega ono na dostarczeniu wiadomości(dokumentu) jakiemuś człekowi z innego miasta. Oczywiście za tą przysługę dostajemy trochę monet, jednak wiąże się to z ryzykiem. Po drodze mogą napaść nas Gobliny, które proponują dwa warianty: -„oddaj to, co masz” albo „walcz”
To jest plus tej gry, możemy wybrać jeden z wariantów i gra potoczy się w inny sposób.
Aby wejść do innego miasta potrzebna jest zapłata.
Nasze zdolności z czasem zwiększają się, kiedy złożymy naszemu bogu ofiarę obdarza on nas łaską, możemy się także uczyć magii. Im większe obciążenie tym nasz bohater porusza się wolniej.

Spells of gold może nie jest najlepszej jakości grą, ale wciąga. Jej dobry atutem jest muzyka. Umila czas w wyprawach. Grafika jest raczej przeciętna, minusem jest dziwne poruszanie się bohatera. Idzie on sztywno, walka wygląda dosyć nie realnie (radziłby więcej handlować niż wdawać się w bójki). Zatem powodzenie na szlaku handlowym i szybkiego wzbogacenia się!


Wymagania sprzętowe:
PII 400 64MB RAM, karta grafiki 2(!) windows 98,me,xp
producent: Buka
wydawca PL: Cenega
grywalnośc na internecie 43%[/blok]


Autor: 694


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności