Gry


[Gry]


Jak zdobyć Jaheira

[blok]Romans z Jaheirą przez wielu uważany jest za najtrudniejszy. Czemu? Gdyż Jaheira straciła męża, nachodzą ją też jej przyjaciele z organizacji Harfiarzy do której półelfka należy. No i jest też zabugowany więc lepiej mody pozainstalować.
Romans zaczyna się po opuszczeniu lochów Irenicusa. Druidzce śnią się koszmary związane z stratą męża, ma depresje z powodu jego śmierć itd. Ale w jednym z snów była z Tobą i była wtedy szczęśliwa. Potem spyta cię o twoje plany na przyszłość i itp. Trzeba jej powiedzieć, że zamierzamy osiąść gdzieś na stałe itp. Druidka nie będzie zbyt miła ale to tej natura i nie zrażajcie się. Można jej kupić wisiorek u jednego z kupców. Jaheira nie będzie chciała go przyjąć ale w końcu się zgodzi. No i pierwsze kroki mamy za sobą :]
Jaheira widać ma spory z Aerie więc trza dać se spokój z trzymaniem ślicznego aniołka w drużynie. Obie panie też się często kłócą (podobie jak z Viconią).
Po udaniu się na spoczynek zaatakują was bandyci. Jeden z nich będzie trzymał sztylet na gardle twojej ukochanej. Trzeba powiedzieć mu by zostawił ją a wziął twoje rzeczy. Ale nie traćcie głowy, półelfka uwolni się i sprawi niezłe lanie bandytom więc wszystko jest OK. :D
Jaheira będzie zgrywać twardziele (masz szczęście, że ci nie zabrali) ale twoja grzeczna odpowiedź sprawi jej zakłopotanie.

Po bójce druidka zostanie wezwana do siedziby organizacji Harfiarzy. Po pewnym czacie wróci z niezbyt dobrą wiadomością. Zamiast spędzać czas na łonie natury ;-) musimy udać się do doków z nią (siedziba Harfiarzy). No cóż, mus to mus. Nie trzeba pędzić na złamanie karku ale nie wolno się ociągać bo nasza luba będzie robić wymówki.
W siedzibie, Harfiarze oskarżą Jaheire, że zaufała dziecku Bhaala itp. Będą też cię o różne sprawy wypytywać. Potem będzie walka ale druidka będzie walczyć u twego boku. Jak widać jest zniesmaczona zachowaniem kolegów. Radzę zapisać stan bo walka jest dosyć trudna.
Po walce półelfką będą targały niepewności czy dobrze zrobiła itp. Trza z nią rozmawiać dużo i mówić jej, że dobrze postąpiła. Po tych długich i emocjonujących rozmowach pojawi się harfiarka Reviana i obie panie się nieźle pokłócą. Od wyniku twojej reputacji zależy czy skończy się na walce czy tylko na „miłych” rozmowach.

Po walce Jaheira dostanie ataku depresji i będzie się wyładowywać na tobie w przerwach pytać czy dobrze zrobiła itp. No cóż emocjonalna jest babka ale jak się ma takich kolegów ...
Trzeba też jej prawić komplementy bo wtedy głupieje i przestaje się wypytywać.
Potem zjawia się jej nauczyciel, Dermin – coś w rodzaju mentora. Krzyczą na siebie nieprzeciętnie aż w końcu Jaheira wyrzeka się bycia harfiarką.

Po tym przedstawieniu ZNÓW trzeba prawić komplementy, wspierać ją na duchu.
Po tym teatrzyku znów pojawia się Dermin i rozkazuje druidce wstawić się na sąd do doków.
Półefla mówi, że się zastanowi po czym zniknie. Zostawi liścik (gdzie wyzna ci miłość),że jest u Harfiarzy itp. Nie zostawisz chyba jej samą? Trza ruszyć cztery litery i znów udać się do doków gdzie oczywiście nie ominie cię walka. Jaheira będzie bardzo zadowolona na twój widok. Wszystko wygląda na piękne i wspaniałe (druidka wyznaje miłość ale średnio jej to wychodzi) ale przyłazi ten Dermin i wywiązuje się walka. Po zabiciu nauczyciela, półeflą znowu będzie w depresji, że źle zrobiła itp. Trza ją wspierać aż w końcu wyzna ci miłość.
Zgodzi się na wspólną noc (wreszcie po tylu „latach” depresji i rozpaczy). Trzeba się zgodzić bo jak nie to całe starania na nic. Po wspólnej nocy Jaheira będzie bardzo szczęśliwa. Pojawi się jakiś jej kolega i wręczy jej szpilke do włosów (trochę dziwne). Po tym skończy się (nareszcie!) quest z Harfiarzami i jesteście już parą na dobre i na złe...

PS : Romans trwa dalej w ToB, przed pojęciem decyzji o zostaniu Bogiem Jaheira powie ci, że jeśli przyjmiesz na siebie brzmienie nieśmiertelności to the end z wami a jak nie to happy end :D Jeśli chcesz być z nią to odmówisz stania się Bogiem i druidke wyraźnie się ucieszy :]


[/blok]


Autor: 43


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności