Gry


[Gry]


Gothic 2

[blok]Stało się! Bariera okalająca całą Dolinę nagle przestała istnieć. Wszyscy, którzy przebywali pod jej działaniem, rzucili się do ucieczki. Byli wolni. Już nie musieli wydobywać rudy dla króla. Teraz mogli zająć się własnym życiem. Jednak wśród tych, którzy uciekli nie było jednej osoby. Jednego Bezimiennego bohatera, który to wszystko zapoczątkował.
W drugiej części ponownie wcielamy się w znaną nam już postać Bezimiennego bohatera. Cudem uratowani przez Xardasa dowiadujemy się z jego ust o nowym zagrożeniu. Nawiedzający Sny przed wygnaniem go z tego świata wysłał sygnał do wszystkich sług ciemności. W Górniczej dolinie zaczyna się zbierać potężna armia zła, którą dowodzą smoki. (podłe kłamstwo- opiekun) Zadaniem gracza będzie ponownie zlikwidowanie zła zagrażającego ludzkości.
Tym razem obszar do przebycia jest znacznie większy niż w pierwszej części. Oprócz Górniczej doliny, do której zdarzy się nam powrócić, będziemy mogli odwiedzić miasto Khorinis i jego okolice, by na końcu trafić do tajemniczego Dworu Irdorath. Z tym również się wiąże masa zadań, które będzie trzeba wykonać. Poczynając od zwykłego wyrywania chwastów na polu, a kończąc na walce ze smokiem. Zapewniam was, że nie będzie można się nudzić. W kwestii punktów doświadczenia nic się nie zmieniło. Za każde wykonane zadanie, bądź ubitego wroga uzyskamy stosowną ilość doświadczenia. Zdobywając kolejny poziom, wraz z nim otrzymamy 10 Punktów Nauki, które pozwolą na udoskonalenie naszego bohatera. Tak jak w części poprzedniej, będzie je można wydać na podwyższenie jednej z trzech cech ( siła, zręczność, mana), bądź wyuczeniu się jakiejś zdolności, których jest więcej. Używanie wytrychów, kradzież kieszonkowa i pozyskiwanie skór to tylko niektóre ze zdolności dostępnych w grze. Podobnie jak w poprzedniej części, naszymi nauczycielami będą inne postacie. Ich także jest więcej. Wśród nich nie zabraknie naszych znajomych takich jak Milten, Diego czy Gorn. Twórcy gry poprawili zachowania wszystkich postaci i stworów, jednak w niektórych momentach można doświadczyć ich przejawów głupoty. Nieraz goniący mnie ork blokował się o zwykły korzeń, dzięki czemu mogłem go zabić z kuszy.
Skoro jestem już przy broniach to należy co nieco o nich powiedzieć. W porównaniu z częścią pierwszą ich liczba znacznie wzrosła. Doszły rapiery, bronie magiczne ( np. łuk bądź kusza) i wiele innych. Samych mieczy jest kilkanaście rodzajów, poczynając na krótkich, a kończąc na długich. Wszystkie te przedmioty, będą musiały się zmieścić w jednym plecaku. Z tym nie ma problemu, gdyż twórcy postąpili dokładnie tak samo jak w części pierwszej, obdarzając naszego bohatera plecakiem bez dna. Można tam upchnąć wszystko. Na szczęście zmienił się jego widok, moim zdaniem na lepsze. Jest on bardziej przejrzysty, co pozwoli nam łatwiej znaleźć potrzebną rzecz. Wraz z nim zmienił się troszkę cały interfejs.
Oprócz broni i innych rzeczy nasza postać będzie mogła nosić tylko pancerz. Twórcy nie stworzyli oddzielnie rękawic, hełmów czy tarcz. Tak więc zbroja paladyna będzie zawierała od razu cały sprzęt. By nam to wynagrodzić, twórcy znacznie poszerzyli asortyment magicznych artefaktów. Będziemy mogli znaleźć masę amuletów i pierścieni, które pomogą nam w naszych zmaganiach. Oprócz tego pojawiły się jeszcze pasy, które podobnie jak wcześniej wymienione przedmioty bardzo nam pomogą. Pomogą nam w walce z wrogami, których liczba znacznie się zwiększyła. Oprócz stworów znanych z jedynki pojawią się wcześniej wspomniane smoki, olbrzymie szczury i polne bestie oraz inne groźne potwory. Nam dane będzie się z nimi zmierzyć jako członek jednej z trzech gildii. Do wyboru mamy: zostanie strażnikiem, a później paladynem, magiem bądź najemnikiem. Każda gildia będzie zapewniać nam masę pobocznych zadań, dzięki którym zdobędziemy doświadczenie. Te wszystkie aspekty mają za zadanie jak najlepiej umilić nam całą rozgrywkę.

W tym wypadku również graficznie gra musi się nam podobać. Z tym nie będzie problemu. Twórcy popracowali nad nią, dzięki czemu jest miła dla oka. Wszystko wzbogacili w dodatkowe elementy, które powodują wzrost wymagań sprzętowych. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć falujące na wietrze drzewa, bądź cienie chmur odbijające się na ziemi. Pomijając drobne błędy, czyli nachodzenie na siebie niektórych tekstur, całość prezentuje się znakomicie.
Muzyka tak jak poprzednio pozwoli nam się wczuć w panujący w grze klimat. Wraz ze zmianą otoczenia, bądź sytuacji muzyka płynnie się dostosowuje. Twórcy gry postarali się także pod tym względem.
Podsumowując Gothic 2 jest kolejnym hitem i godnie kontynuuje poprzednią część. Jeżeli graliście w Gothic to druga część obowiązkowo musi się znaleźć na waszych półkach. Gra jest naprawdę świetna i warto jej poświęcić tych kilkadziesiąt godzin. Szczególnie teraz, gdy na nową ją można nabyć w sklepach, w platynowej kolekcji za około 59zł. Biorąc pod uwagę występujące w grze bugi ( zacinanie się postaci, nachodzenie tekstur) wystawiłbym ocenę 8/10.
Wymagania sprzętowe:
Procesor: 700 MHz lub lepszy
Pamięć: 256 MB ram lub więcej
CD-ROM: napęd CD-ROM/DVD-ROM 8x
Karta graficzna: akcelerator grafiki 3D z 32 mb pamięci lub więcej
Inne wymagania: karta dźwiękowa, klawiatura, myszka, około 2.2GB wolnego na dysku, DirectX 8.1 lub wyższy
System operacyjny: Windows 95/98/2000/ME/XP

[/blok]


Autor: 447


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności