Gry


[Gry]


Grom

[blok]Wbrew pozorom nie jest to gra o naszych słynnych oddziałach specjalnych, lecz RPG dziejący się w klimatach 2 Wojny Światowej. W grze wcielamy się w postać polskiego oficera{o nazwisku Grom}, który po klęsce Polski w Kampanii Wrześniowej jest zmuszony do ucieczki z kraju. Chroni się w Tybecie, gdzie szybko zaprzyjaźnia się z Czechem szmuglującym do Chin kontrabandę. Zakładają spółkę i czas upływa im na mozolnym zarabianiu na samolot, dzięki któremu wreszcie mogliby rozkręcić interes. Niestety, nawet w tym zdawałoby się zapomnianym przez cywilizację zakątku świata zaczyna się źle dziać - do Tybetu z dyskretną misją przybywają Naziści. Od siebie mogę dodać że chodzi im o zdobycie pewnych niezwykle cennych, magicznych artefaktów.
Tyle względem fabuły gry. Muszę przyznać że jest ona naprawdę niezwykle interesująca i zróżnicowana, dzięki czemu nikt nie będzie się przy tej grze nudzić.
Program został stworzony w roku 2003 przez polskie studio Rebelmind, przy współpracy zagranicznego CDV. Gra posiada ładną , trójwymiarową grafikę , przy czym kolorystyka gry kojarzy się nieodparcie z kreskówkowymi klimatami. Planszę obserwujemy od góry, przy czym kamera może zmieniać się w niektórych lokacjach.
Podczas gry kierujemy zazwyczaj 3, 4 osobową drużyną , przy czym kierowane przez nas postacie często się zmieniają { wszystko zależy od sytuacji}. W grupie poza polskim oficerem Gromem, mamy jeszcze takie indywidua jak np.Petr -Czech, dobry handlarz i przemytnik. Stanowczo woli unikać wszelkich rozwiązań zbrojnych. Posiadacz znajomości wojskowo - handlowych { z grubsza chodzi o to że zna zarówno niejednego żołnierza pilnującego przejścia granicznego, jak i niejednego hinduskiego handlarza. Właściciel jaka { zwierze podobne do muła} na którym przewozi swoje towary { głównie alkohol i porcelanę}. Niespecjalnie sprawny bojowo.Hans Detrich - Niemiecki antynazista. Spotkasz go podczas samotnej wędrówki Gromem. Sprawny bojowo. Dobrze posługuje się karabinkiem M40 i sztucerem. Należał do okultystycznej grupy nie zgadzającej się z ideą Nazizmu - i co za tym idzie rozbitą przez Nazistów. Hans to znawca archeologii i poszukiwacz jednego z ważnych buddyjskich artefaktów.Dakpa - Hindus, znawca tybetańskich zwyczajów. Zostanie uratowany przez ciebie z rąk bandytów. Często posłuży ci dobrą radą w kwestii orientalnych zwyczajów mieszkańców Tybetu i Chin. Zna się także na tamtejszych monstrach, dzięki czemu nieraz poradzi ci jak wyjść z opresji. Bardzo mało sprawny bojowo - jego najlepszymi brońmi są bronie białe.Margaret "Ość" - Angielska komandoska udzielona Gromowi do pomocy. Często krytykuje Groma, nie podoba jej się jego bohaterskie podejście do problemów innych. Dla niej liczy się tylko misja do wykonania. Do wszelkich zjawisk magicznych podchodzi raczej sceptycznie { przynajmniej na początku przygody}. Sprawna bojowo{ dobrze strzela z MP40 i sztucera, a także dobrze rzuca granatami}

Tak pokrótce można przedstawić główne postacie występujące w grze. Co ciekawe, nie zdobywa się tam punktów doświadczenia, ani nie kupuje elementów opancerzenia dla postaci, co wcale nie oznacza że gra jest przez to dużo bardziej uboga. Szkolić można się jedynie w posługiwaniu brońmi, poprzez częste ich używanie. Rodzajów uzbrojenia nie ma zbyt wiele, co sprawia że do walk trzeba podejść o wiele bardziej taktycznie. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, lecz w każdym momencie można dać pauze i wydać rozkazy. Trybów poruszania się postaciami również jest całkiem sporo { poza zwykłym chodem i biegnięciem można również przykucnąć i czołgać się , postacie posiadają też kilka trybów agresji}. Walki pod względem trudności potrafią dać w kość, co zmusza do kombinowania. Moim zdaniem ta gra to taktyczny RPG.
Ogólnie szczerze polecam Groma wszystkim fanom tego rodzaju rozrywki. Gra posiada naprawdę świetną fabułę, humor, wciągające walki, polskich lektorów { duża część rozmów jest przedstawiana właśnie przez nich}, a co najważniejsze jest zróżnicowana i jest jednym z nielicznych RPG których akcja dzieje się podczas 2 Wojny Światowej.
[/blok]


Autor: 150


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności