Gry


[Gry]


Poradnik do \"God of war\"

[blok]W niniejszym tekście skupiam się na rozwoju umiejętności Kratosa, oraz na charakterystyce większości wrogów. Zapraszam do lektury.

1. PORADY OGÓLNE

a) Kiedy podbijamy przeciwnika do góry, możemy „sprowadzić” go na dół swym ostrzem, naciskając kółko.
b) W starciach ze słabszymi przeciwnikami, kiedy jesteś blisko któregoś z nich naciskamy kółko. Wtedy bohater chwyta go w swe ręce, a my mamy kilka możliwości na pozbawienie go życia. Akcjom odpowiadają przyciski geometryczne.
c) Jeżeli to nie jest konieczne, nie trać Boskiej Energii. Bowiem później, kiedy będzie ona potrzebna, poczujemy jej brak na własnej skórze.

2.ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI

a) Blades of Chaos

Od początku gry, Kratos włada potężnym orężem, jakim są Ostrza Chaosu. Otrzymał je jako „prezent” od Aresa. Miecze są przytwierdzone do ciała bohatera łańcuchami i świetnie sprawdzają się na większą odległość. Warto je upgrade’ować, aby odblokować cały wachlarz combosów i innych możliwości (jak na przykład Rage of The Gods).

b) Poseidon’s Rage

Na statku, przed walką z Hydrą otrzymujemy od Boga Mórz umiejętność Poseidon’s Rage. Jest ona bardzo przydatna w późniejszym czasie, gdy będą atakować nas całe hordy przeciwników. Dlatego naprawdę warto ją rozwijać. Gdy podniesiemy ją na wyższe poziomy, możemy aktywować jej silniejszą „wersję”, pulsując kółkiem, kiedy bohater znajduje się w powietrzu. Wtedy w przeciwników uderzają pioruny. Jest to jeden z silniejszych ataków w grze.

c) Medusa’s Gase

W Atenach mamy możliwość zdobycia głowy Meduzy. W sumie, ta moc przydaje się tylko w kilku momentach w grze. Uważam, że nie warto jej rozwijać (max to 2 poziom) czy używać na dłuższą metę. Ale jest to tylko moja opinia. Podczas walki z Meduzą, po prostu blokujcie jej ciosy i kiedy ona będzie próbowała zamienić was w kamień, turlajcie się to w jedną, to w drugą stronę. Bieganie bowiem nie pomaga.

d) Rage of the Gods

Po pierwszym upgradzie Ostrzy Chaosu, możemy mamy możliwość władania Gniewem Bogów. Aby go aktywować, należy nacisnąć L3+R3. Wtedy Kratos zamienia się w świecącą niebieską maszynę do zabijania, działa w przyspieszonym tempie. Moc jest bardzo przydatna w starciach z większymi przeciwnikami. Docenicie ją także podczas finalnej walki, w drugim jej etapie.

e) Zeus’es Fury

Od Władcy Wszystkich Bogów, Zeusa, otrzymujemy moc miotania jego piorunami. Jak wszystkim wiadomo, jest to przywilej dostępny tylko Jemu (Bogowie lubią tego Kratosa ;)).
W kilku miejscach w grze ta umiejętność jest bardzo przydatna (w Atenach oraz w lokacji Docks of Athens jak również i w finalnej walce). Warto ją rozwijać, ale tylko do 2 lub 3 poziomu. Ja wybrałem rozwijanie do drugiego poziomu, a z Aresem poradziłem sobie bez większego problemu.

f) Blade of Artemis

Od Artemis, w późniejszych etapach gry, otrzymujemy jej potężne Ostrze. Wyciągamy je, naciskając L1+R1. Jest dużo silniejsza od Ostrzy Chaosu. Co prawda nie ma przy jej używaniu takich efektów świetlnych jak przy Ostrzach Chaosu, ale dzięki niej poradzimy sobie w starciach z większymi przeciwnikami. Należy jednak pamiętać, że kiedy Kratos trzyma je w rękach, porusza się dużo wolniej. Wzrasta wtedy prawdopodobieństwo trafienia w nas przez przeciwnika. Po jej zdobyciu, mamy więcej możliwości na pokonanie przeciwników. Co powiecie, na podrzucenie wroga do góry Ostrzami Chaosu, wyciągnięcie ostrza Artemis i ostateczne zabicie przeciwnika? Miodzio :).

g) Army of Hades

Jest to ostatnia moc jaką nabędziemy, bardzo efektowna zresztą. Otrzymujemy tutaj Potępione Dusze, które będą walczyć po naszej stronie. Warto rozwijać tę umiejętność. Kocham ten widok, gdy bestialsko podrzucają one biednym Cyklopem :). Kiedy upgrade’ujemy ją do końca, dusze staną się potężniejsze i będzie ich więcej. Moc w praktyce sprawdza się dopiero w finalnej walce. Według mnie, bez jej pomocy ciężko jest ukończyć grę. (komentarz opiekuna: tak jakby trochę przymotałeś)

4.PRZECIWNICY

a) Upadły Legionista – spotykamy ich na samym początku gry. Dzielimy ich na kilka rodzajów, jedne są słabsze, inne do swojego stylu walki wprowadzają nawet combosy, a jeszcze inne, mają magiczne tarcze i działa na nich tylko jeden, specjalny atak. Są to najsłabsi ( po łucznikach) z przeciwników, jednak na Hard także oni potrafią dać w kość gdy atakują w większej kupie. Generalnie jednak nie powinniście mieć z nimi problemu.

b) Upadły Łucznik – są to najsłabsi przeciwnicy w grze. Praktycznie, każdy sposób na ich pokonanie jest dobry. Nie ma się tu co rozpisywać :).

c) Cyklopy dzielimy na dwa rodzaje – zwyczajne, wyposażone w maczugę oraz posiadające pancerz i potężną maczugę z kolcami. W obu tych przypadkach, musimy zasypywać ich combosami, pod żadnym pozorem nie możemy próbować parować ich ciosów – skończy się to tragicznie :). Kiedy nadarzy się ku temu okazja naciskamy kółko, aby wykonywać efektowne akrobacje na ich ciele, doprowadzające do ich zabicia. Jest to najwyżej punktowany sposób na ich unicestwienie.

d) Minotaury – po raz pierwszy spotykamy je w Atenach. Są bardzo silne, szczególnie w większej grupie. Jednak da się ich pokonać, nie tracąc ani jednego punktu życia. Po prostu, należy blokować ich ciosy i robić uniki. Gdy możemy, podbiegamy blisko jednego z nich, naciskamy kółko i tym samym przewracamy go na ziemię. Później trzeba już tylko pulsować kółkiem i w końcu nasz miecz utknie w jego gardle.

e) Harpie – Z reguły występują w większej liczbie. Do połowy gry są słabe, później zaczynają „nurkować” w Kratosa i zadawać potężne rany. Najlepiej atakować szybkim atakiem i kiedy opadają na ziemię, złapać jedną z nich (Kółko) i nacisnąć trójkąt. Kapitalnie wygląda animacja bohatera wyrywającego im skrzydła.

f) Meduza – królowa Gorgon. Jest bardzo szybka, a na wyższych poziomach nieźle daje w kość. Najlepszym sposobem na nią, jest atakowanie szybkim atakiem oraz używanie Poseidon’s Rage. Dzięki temu, możemy ją pokonać bez większych problemów.

g) Gorgony – działają podobnie do Meduzy, jednak są znacznie łatwiejsze do pokonania. Nie działa na nie umiejętność Medusa’s Gaze. Sposób na ich pokonanie jest taki sam, jak w przypadku ich władczyni.

h) Syreny – spotykamy je na Pustyni Zagubionych Dusz. Bez pomocy innych bestii, nie sprawiają wielu trudności, poza jedną – ciężko jest je znaleźć :).

i) Centaur – znajdują się w lokacji Challenge of Hades. Bardzo silne, nadzwyczaj szybkie atakują w zwartych grupach. Najlepiej jest zniszczyć je atakiem Poseidon’s Rage, lub dokonać na nich egzekucji – ciekawie wygląda sytuacja, kiedy Kratos podcina nogi jednemu z nich, ten klęka przed nim i odsłania swoje ciało gotowe na śmiertelny cios.

j) Hydra – spotykamy je na statku w pierwszej misji. Najlepiej jest zasypywać je combosami i unikać ich ciosów. W odpowiednim momencie trzeba naciskać przyciski pojawiające się na ekranie, co pozwoli nam je zabić.

k) „Opancerzony Minotaur” – spotkanie z nim przeżyjemy pod koniec lokacji Challenge of Hades. Najlepiej jest unikać jego ciosów, zasypywać go szybkimi atakami i combosami, a kiedy ten przestaje się poruszać, strzelanie w niego z balisty. Należy zniszczyć jego pancerz, aby w pełni odsłonić ciało tego stwora.

l) Ares – ostatni przeciwnik w grze. Jeżeli idzie o walkę, to powiem tyle, że dzieli się ona na trzy etapy. Więcej nie mogę zdradzić, wszystko musicie odkryć sami.

Myślę, że ten tekst przybliżył wam zasady tej wspaniałej gry. Zdecydowanie zachęcam do jej kupna.[/blok]


Autor: 207


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności