Gry


[Gry]


Diablo II LoD- piekielnie grywalna gra

[blok]Jak długo można grać w grę, która polega na klikaniu na przeciwników?
Odp: 4 lata pod warunkiem, że to jest Diablo 2

Jedynymi rzeczami, jakie łączą Diablo 2 z cRPG są: doświadczenie, umiejętności i 4 statystyki.
Rozgrywka polega na zbiciu (zaklikaniu) wroga, zdobyciu przedmiotu i awansowaniu na wyższy level.Tyle wystarczy, żeby nie można się było od niej oderwać.
Gra składa się z pięciu aktów, w których to rozprawimy się z demonicznymi braćmi: Mefisem, Diablo i Balem, oraz kilkoma pomniejszymi poplecznikami ciemności: Andriel, Duriel + cała_reszta_ferajny™.

Fabuła jest prosta jak drut i tylko w piątym akcie potrafi nieźle zamieszać. W pogoni za Diablo przemierzymy zielone krainy, jaskinie, pustynie, grobowce, dżungle i piekło. Śladami Bala zajdziemy do górskiej osady, na pole bitwy, stoki górskie, jaskinie, inne wymiary i szczyty gór. Jednak nie mamy czasu na podziwianie krajobrazów- cały czas albo odpieramy ataki wrogów, albo sami szarżujemy na nich. Mimo, że potwory niektóre potwory różnią się jedynie kolorem, nazwą i umiejętnościami, w wirze walki nie zwracamy na to uwagi. Im dalej, tym wrogowie coraz wymyślniejsi (od zwykłych zombi, poprzez żabopodobne stworzenia, skończywszy na gigantycznych bestiach dosiadanych przez chochliki).
Zbawcą świata może zostać jedna z siedmiu postaci (w necie jest ich troszkę więcej):
Barbarzyńca- specjalista od wszelkiego żelastwa i walki wręcz, czasami krzykiem dodaje sił (i sobie i towarzyszom).
Nekromanta- władca nieumarłych (Lichemaster może mu podskoczyć:P), klątw, kości i trucizn.
Paladyn- święty wojownik korzystający z wiary żeby lepiej atakować, bronić się, lub wspomagać drużynę.
Druid- władający naturą, bestiami i posiadający możliwość zmiany kształtów.
Amazonka- mistrzyni łuku i włóczni.
Zabójczyni- specjalistka od walki wręcz (walczy pazurami), potrafi ładnie kopnąć, zakłada pułapki i przywołuje cień.
Czarodziejka- włada magią ognia, błyskawic i lodu.
Każda z tych postaci posiada po 30 własnych umiejętności, co daje 210 rożnych skilów. Dodatkowo każdy ma trzy drzewka umiejętności, dzięki czemu dwie postacie o tej samej klasie walczą inaczej.

Za wyjątkiem przedmiotów tylko dla danych klas (hełmy, trofea, kule, rondla i tarże, piki, szpony, itp.), każda postać może używać danego przedmiotu (o ile spełnia wymagania, co do siły, zręczności lub poziomu) może używać, czego chce. A wybór jest olbrzymi, samych broni jest multum: miecze (krótkie, długie, olbrzymie, katowskie, półtoraręczne), szable, noże, kusze, łuki, topory, młoty, buławy. Każdy przedmiot występuje w kilku wersjach: zwykłe, z miejscem na klejnot, eteryczne, magiczne, z zestawu, unikatowe, setowe. Dodatkowo na wyższych poziomach trudności występują przedmioty wyjątkowe- mają taki sam wygląd jak zwykłe, lecz różnią się nazwą i cechami. Zabawa z przedmiotami zaczyna się dopiero w momencie ulepszania; prawie każdy przedmiot można umagicznić, spersonalizować lub wprawić gniazda. W hełmy, tarcze, zbroje i broń można wsadzić klejnoty zwiększające ich skuteczność albo runy, z których można układać słowa. Pojawiły się amulety, które wystarczy mieć w plecaku, aby skorzystać z ich właściwości. W magicznej kostce transmutujemy przedmioty...
Pomimo początkowej łatwości gry, potrafi ona się nieźle skomplikować, zwłaszcza na poziomach koszmar i piekło- gdzie musimy pomyśleć nad rozwojem postaci.
Jednak gra zmusza do układania strategii na formacie zawodowym, gdzie w przeciwieństwie do zwykłego, nie jesteśmy nieśmiertelni. Nie ma tu nierozważnych skoków w hordę potworów, każdy ruch jest przemyślany. Zwykłe hack & schlas staje się wtedy grą strategiczną.

Technicznie D2 prezentuje się nieźle. Na oko możemy określić, co nosi postać gracza. Do DS. graficznie nie podskoczy, (ale w końcu D2 nie jest taki nowy, zobaczymy jak DS. będzie wyglądał za 3 lata). Muzyka i efekty dźwiękowe są znakomite (oprócz głosów postaci w Polskiej wersji, wyjątkiem jest Tyrael), a filmy są najlepsze w grach komputerowych, jakie widziałem.
Diablo 2 jest niesamowicie grywalna, a z dodatkiem bardzo przyjemna( lepsza grafika, poprawieni najemnicy, nowe przedmioty, itp.).
Każdy, kto chce pograć w dobrą grę i ma kilka tygodni wolnego( albo miesięcy;-]), musi sobie sprawić albo HoM&M III albo Morrowind albo Diablo 2.
PS Tekst dedykowany Eol.
[/blok]


Autor: 26


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

ZAMKNIJ
Polityka prywatności